YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kar kapıyı kapattı, evde mahsur kaldılar
Kar kapıyı kapattı, evde mahsur kaldılar
11 Ocak 2013 12:58
Niğde'nin Özyurt köyünde yaşayan Osman ve Gülsüm Boztaş çifti, kar kalınlığının 2 metreye ulaşması nedeniyle kapı ve pencereler kapanınca 48 saat evde mahsur kaldı.

 

 
 
Merkeze 30 kilometre uzaklıktaki Özyurt köyünde kendisine ait kerpiç evde yaşayan Osman Boztaş (65), eşi Gülsüm (62) ile 16 yıldır köyde yaşadığını ancak bu kadar kar yağışına ilk defa şahit olduklarını söyledi.
 
Köydeki tüm evlerin 2 metre kar altında kaldığını belirten Boztaş, 48 saat süre ile dışarı hiç çıkamadıklarını evde eşi ile  donan suları sobada ısıtarak içtiklerini vurguladı.
 
Kapı ve pencereyi kardan dolayı açamadıkları için de kimseye ulaşamadıklarını anlatan Osman Boztaş, ''Kepçeler yolları açıyor ama tipi nedeniyle sürekli kapanıyor. Bugün yollar açıldı, çocuklarım da geldi. Kürekle tünel gibi yol açarak bizi kurtardılar'' diye konuştu.
 
Niğde'de kalan çocuklarının kendilerini kurtardığını anlatan Gülsüm Boztaş da şunları söyledi:
 
''İki gündür evde mahsur kaldık. Penceremiz, kapımız kapalıydı, bir tek gökyüzünü görebiliyorduk. Çocuklarım geldi bizi kurtardı. Yiyeceğimiz içeceğimiz, yakacağımız, evimizin içindeydi. Sularımız dondu sobada eritip kullandık. Çocuklar yoktu, televizyona baktık. Televizyonda da bir tek TRT'yi izleyebildik, vaktimizi öyle geçirdik. Namazımızı kıldık Allah'a dua ettik. Evimizin önü ilk defa bu sene kapandı. 16 sene oldu biz Niğde'den buraya geleli böyle bir kar yağışı görmedik.''
 
Bu arada, köydeki çoban köpeklerinin kar üzerinde yürümek için verdikleri mücadele ilginç görüntüler oluşturdu.
 
 
AA
 
Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler