YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kar kalınlığı 4 metreyi buldu
Kar kalınlığı 4 metreyi buldu
20 Şubat 2010 17:28
Bitlis'in Mutki ilçesi arasındaki güvenlik yolunda yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, Hasköy ilçesiyle Bitlis'in Mutki ilçesi arasındaki güvenlik yolunda yol açma çalışmalarını sürdürüyor. 
 

Kar kalınlığının yer yer 4 metreye ulaştığı Hasköy-Mutki güvenlik yolunda karla mücadele çalışmaları devam ediyor. Ekiplerin karla mücadele esnasında zaman zaman büyük sıkıntılar yaşadığını ifade eden İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Sönmez Turgut, ekiplerin şu anda Hasköy-Mutki güvenlik yolunda çalıştığını söyledi. Tüm köy yollarının ulaşıma açıldığını kaydeden Sönmez Turgut, yaklaşık 2 bin rakımlı olan güvenlik yolunu ulaşıma açık tutmak için ekiplerin seferber edildiğini dile getirdi. 
 

Hasköy-Mutki güvenlik yolu güzergahında çok sayıda köyün olduğunu vurgulayan Sönmez Turgut, Bitlis il sınırına kadar olan 23 kilometrelik bölümü açtıklarını belirterek; "Geri kalan bölüm ise Bitlis İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğine bağlı ekipler tarafından açılacaktır. Biz kendi tarafımızı sürekli olarak açık tutacağız. Sanırım Bitlis'te aynı gayreti gösteriyor" dedi. 
 

Ekipte iş makinesi operatörü olan Bahattin Ortaç ise, kar kalınlığının 4 metreyi bulduğunu söyledi. Çok sayıda köylünün bu yolu kullandığını kaydeden Bahattin Ortaç, yarına kadar yolu ulaşıma açacaklarını belirtti. İHA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler