YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kar Erzurum'u vurdu, köy yolları kapandı
Kar Erzurum'u vurdu, köy yolları kapandı
31 Aralık 2015 10:54
Yoğun kar yağışının etkili olduğu Erzurum’da yüzlerce köy yolu ulaşıma kapanırken eğitim öğretime de 1 gün süreyle ara verildi.

Erzurum genelinde akşam saatlerinde yeniden etkisini artıran kar yağışı yollarda buzlanmaya neden oldu. Kar ve tipi nedeniyle yaklaşık 200 köy yolu ulaşıma kapandı. Kent merkezinde kar kalınlığı 30, Palandöken Kayak Merkezinde ise 50 santimetreye ulaştı.

Kentte valilik kararıyla eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verildi. Bugün kent genelinde okulların 1 gün süreyle tatil edildiği belirtilerek İl Kriz Merkezinden şu açıklama yapıldı: "Yoğun kar yağışı nedeniyle ilimiz genelinde okul öncesi, ilköğretim okulları, liseler ve özel eğitim kurumları 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Kamuda görev yapan hamile personeller ve engelliler de 1 gün süreyle idari izinli sayılacaktır.”

Okulların tatil edilmesi fırsat bilen küçük çocuklar ise kartopu oynayarak karın tadını çıkardılar.
Öte yandan kar yağışının ardından toprak damlı gecekondu evlerde oturan vatandaşların karla mücadele mesaisi başladı. Sabahın erken saatlerinden itibaren damlarda kar temizliği yapan vatandaşlar, “Erzurum’da kış ayları özellikle bizler için çetin geçmekte.

Evlerimiz su akıtmasın, damlarımız çökmesin diye kar yağdıktan sonra biriken karları temizliyoruz. Zor oluyor. Ancak her kış bunu yapmak mecburiyetindeyiz.” dediler.


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler