YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kapkaççı dehşeti kamerada
Yüksekova ilçesinde meydana gelen kapkaç girişimi saniye saniye kameraya yansıdı.
Kapkaççı dehşeti kamerada
01 Mart 2013 / 10:00 Güncelleme: 01 Mart 2013 / 10:43

 

Yüksekova’da son zamanlarda artan kapkaç ve gasp olaylarına her gün bir yenisi eklenirken, dün akşam saat 19.00 sıralarında ilçenin Özgürlük Meydanı Caddesi’nden oturduğu binaya doğru giden Rize nüfusuna kayıtlı 58 yaşındaki Safire Bir, apartman girişinde bir kişinin saldırısına uğradı.
 
Saldırganın çantasını gasp etmeye çalışması sırasında yere yığılan Bir, kafasından hafif şekilde yaralandı. İçerisinde bir miktar para, nüfus cüzdanları ve banka kartları bulunan çantayı gasp etmeye çalışan saldırgan olay yerinden kaçtı. Safire Bir’in çığlıklarını duyan bina sakinleri ve çevredeki vatandaşlar yaralı kadını Yüksekova Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Saldırıya uğrayan Safire Bir’in ilçede görevli bir kadın öğretmenin annesi olduğu öğrenildi.
  
Saldırı anı kamerada
  
İlçede son zamanlarda artan kapkaç olaylarından biri şehir merkezindeki bir binanın güvenlik kamerasına takıldı. Binanın zemin katında asansör bekleyen bir kadın öğretmene arkadan yaklaşan saldırgan, öğretmenin çantasını gasp etmeye çalışıyor. Saldırgan, öğretmenin direnmesi ve bağırması üzerine amacına ulaşamadan kaçıyor. Görüntülerde kapkaççının yüzü açıkça görünürken, yaşananlar da saniye saniye güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.
  
Polis, bu görüntülerden yola çıkarak kapkaççının yakalanması için çalışma başlattı.
 
İşte o anlar:

 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler