YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kapkaç şoku saniye saniye
Mali müşavire kapkaç şoku saniye saniye kaydedildi
Kapkaç şoku saniye saniye
02 Nisan 2010 / 16:23 Güncelleme: 02 Nisan 2010 / 16:24

Tuzla'da, caddede yürüyen Mali Müşavir U.Ç.'nin yanına otomobille yaklaşan 2 kapkaççı, müşavirin elindeki çantayı alarak kapılara karıştı. Güvenlik kamerasına saniye saniye yansıyan kapkaç olayını gerçekleştirdikleri iddia edilen 3 zanlı kıskıvrak yakalandı.
 

Tuzla sahil yolunda 8 Ekim 2009 tarihinde Mali Müşavir U.Ç'nin elindeki çantayı kapkaç yöntemiyle çaldıkları iddia edilen S.T, Y.B. ve Ö.M. 21 Ocak 2010 tarihinde gerçekleştirilen operasyonla yakalandı.
 

Şüphelilerin tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin ardından çalışmalarını sürdüren Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, olaya bir kişinin daha katıldığını belirledi.
 

Söz konusu şüphelinin adresinin tespit edilmesinin ardından gerçekleştirilen operasyonda, özel güvenlik görevlisi olduğu öğrenilen H.O. ile bir arkadaşı yakalandı. H.O.'nun, Emniyet'teki ifadesinde olay sırasında banka içerisinde bulunduğunu ve yüklü miktarda para çeken U.Ç'yi dışarıda bekleyen arkadaşlarına söylediğini itiraf ettiği öğrenildi. Şüpheli H.O'nun çantada bulunan 25 bin TL'den 5 bin TL'yi aldığı ve bununla da kredi kartı borçlarını ödediği ileri sürüldü.
 

Bu arada, Mali Müşavir U.Ç'nin kapkaça uğraması, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Emniyet'teki işlemlerinin ardından iki zanlı adliyeye sevk edildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler