YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kapatılan FETÖ okuluna şehit polisin ismi verildi
Kapatılan FETÖ okuluna şehit polisin ismi verildi
20 Ağustos 2016 16:55
Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Özel Munzur Kolejinin binası, yeni eğitim yılında FETÖ'nün darbe girişiminde şehit düşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın koruma ekibindeki Polis Memuru Eker'in adının verildiği ortaokul olarak hizmet verecek.

Tunceli'de Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özel Munzur Kolejinin binasının, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde şehit düşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koruma ekibindeki Polis Memuru Nedip Cengiz Eker'in adının verildiği ortaokul olarak hizmet vereceği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma ekibinde görevliyken FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminde Marmaris’te şehit olan, Tunceli-Nazımiyeli Polis Memuru Nedip Cengiz Eker'in adının, KHK ile kapatılan okulda yaşatılacağı bildirildi.

Okulun 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı için hazır olduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"OHAL kapsamında valiliğimizin onayı ile kapatılan okulun, 'Şehit Nedip Cengiz Eker Ortaokulu' adıyla 2016-2017 ders yılından itibaren eğitim-öğretime açılması uygun görülmüş, daha önce lise olarak faaliyet gösteren hizmet binası Şehit Nedip Cengiz Eker Ortaokulu’na tahsis edilmiştir."


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler