YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kapadokya'nın 'İngiliz' bakkalı
Kapadokya'nın 'İngiliz' bakkalı
10 Mart 2016 12:07
Turist olarak geldiği Kapadokya'da tanıştığı genç ile hayatını birleştiren İngiltere vatandaşı Marie, Avanos'ta bakkal dükkanı işleterek aile bütçesine katkı sağlıyor.

Turist olarak geldiği Kapadokya'da tanıştığı kişiyle hayatını birleştiren İngiltere vatandaşı Leanne Marie Uçar (43), Nevşehir'in Avanos ilçesinde bakkal işletiyor.

İngiltere'nin Dorset kontluğuna bağlı Bournemouth kentinde bir huzurevinde aşçılık yaparken turizm dergilerinde fotoğraflarını gördüğü Kapadokya'ya 2002 yılında turist olarak gelen Marie, o dönem turistik bir işletmede çalışan Bayram Uçar'la (41) tanıştı.

Hayatlarını 2006 yılında birleştiren çift, bir süre İngilitere'de yaşadıktan sonra 4 yıl önce Türkiye'ye döndü. Marie, büyükbaş hayvancılık sektörüne giren eşinin bakkal dükkanını işletmeye başlayarak ticari hayata atıldı.

Marie, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kapadokya'ya ve eşine olan aşkı nedeniyle Türkiye'de yaşamaya karar verdiğini, bir süre önce de aile bütçesine katkı sağlamak amacıyla kendilerine ait iş yerinde çalışmaya başladığını kaydetti.

'Türkiye çok güvenli bir ülke'

Türkiye'nin çok güvenli bir ülke olduğunu vurgulayan Marie, telefonda görüştüğü arkadaşlarına Kapadokya ve Türkiye ile ilgili bilgiler verdiğini, ülkesine giderken Kapadokya'ya özgü çeşitli hediyeler götürdüğünü söyledi.

Bakkala gelen müşterilerin kendisinin yabancı olduğunu fark ettiklerinde şaşkınlık yaşadıklarını anlatan Marie, "Bakkalda, halkla sürekli konuşma fırsatım olduğu için Türkçe'yi de geliştiriyorum. İş yerinde çalışan bir Türk yardımcım da var, bazı konularda bana yardımcı oluyor" diye konuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler