YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kanocu Rus turist boğuldu
Rus turist Fırtına deresine düşerek boğuldu
Kanocu Rus turist boğuldu
08 Mayıs 2010 / 20:01 Güncelleme: 08 Mayıs 2010 / 20:01

Rize'nin Fırtına Deresi'nde kano yaparken Fırtına Deresi'ne düşerek kaybolan Rus Turist Sergiey Cherkosov'un (48)cesedi bulundu.
 

Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi Ülkü Köyü'nde Fırtına Deresi'nde meydana gelen olayda, bir hafta önce kano yapmak üzere 10 kişilik Rus turistlerden oluşan kafile ile Rize'ye gelen Sergiey Cherkosov, bugün öğle saatlerinde kano yaparken kadın arkadaşı ile birlikte Fırtına Deresi'ne düştü. Kadın arkadaşı çevredekilerin yardımı ile kurtarılırken Sergiyev, Fırtına Deresi'nin sularında kayboldu.

Sergiyev'in cesedi olay yerinden 6 kilo metre uzaklıkta dere içerisinde bulundu. Ceset AKUT ve RUBA Doğa Sporları Kulübü Sporcuları tarafından gerçekleştirilen bir çalışma ile dereden güçlükle çıkartıldı. Sergiey'in cesedi savcının inceleme yapması için Ardeşen Devlet Hastanesi'ne götürüldü.
 

Derede boğularak hayatını kaybeden Sergiey'in profesyonel kano sporcusu olduğu geçtiğimiz yıllarda da Rize'ye gelerek Fırtına Deresi'nde kano yaptığı öğrenildi. Talihsiz Rus turist bugün gerçekleştirecekleri kano inişinden sonra akşam saatlerinde arkadaşları ile birlikte Rize'den ayrılarak Rusya'ya dönecekti. Sergiey'in kurtarma çalışmalarını izleyen Rus arkadaşlarının bir hayli üzgün oldukları gözlendi. İHA
 


 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler