YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kandil'e rapor götüren o PKK'lı yakalandı
Kandil'e rapor götüren o PKK'lı yakalandı
09 Ekim 2015 17:35
PKK'nın Marmara Bölgesi üst düzey sorumlularından ve kurye olduğu öne sürülen Hakan D, dün Gaziantep'e gitmek için Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na geldiği sırada gözaltına alındı.

Terör örgütü PKK'nın,  İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'ndeki günlük faaliyetlerinin tutulduğu  raporları Kandil'e götüreceği iddiasıyla Sabiha Gökçen Uluslararası  Havalimanı'nda gözaltına alınan şüpheli tutuklandı. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube  müdürlüklerinin, uzun süredir teknik ve fiziki olarak takip ettiği terör örgütü  PKK'nın Marmara Bölgesi üst düzey sorumlularından ve kurye olduğu öne sürülen  Hakan D, dün Gaziantep'e gitmek için Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na  geldiği sırada gözaltına alındı. 

Şüpheliye yapılan üst aramasında, çok sayıda örgütsel doküman ve  şifreli dijital malzemeler ele geçirildi. 

Uzman ekiplerin şifrelerini çözdüğü dijital malzemeler içinde terör  örgütü PKK'nın ve gençlik yapılanması YDG/H'nin İstanbul başta olmak üzere  Marmara Bölgesi'ndeki günlük faaliyetleri, şehir yapılanmalarının ve  gerçekleştirilmiş eylemlerinin tutulduğu özel raporlar çıktı. 

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli  çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Zanlının, Gaziantep üzerinden önce Diyarbakır'a sonrasında ise  Kandil'e giderek raporlarla ilgili sunum yapıp, faaliyetlerle ilgili bilgi  vereceği ve alacağı yeni eylem emirlerini örgüte ileteceği iddia edildi. 
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler