YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kan davalı aileler çatıştı: 8 gözaltı
Kan davalı aileler çatıştı: 8 gözaltı
05 Ocak 2011 17:02
Ergani'de kan davalı aileler arasında çıkan silahlı kavgada, 8 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır Ergani ilçesinde kan davalı iki aile arasında çıkan silahlı çatışmada yaşandı. Ölen ya da yaralanan olmadığı olay sonrası 8 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kömürtaş köyünde kan davalı Yiğit ve Kardaş aile bireyleri arasında köyün ormanlık kesiminde silahlı çatışma yaşandı. Çatışma da ölen ya da yaralanan olmazken, olay yerine gelen jandarma ekipleri her iki aileye mensup 8 kişiyi gözaltına aldı.

Olayın hemen ardından köye gelen Kaymakam Ramazan Yıldırım, ailelerle görüştü.

Yıldırım gazetecilere, aralarında daha önceden husumet bulunan Yiğit ve Kardaş ailelerinin, köy civarındaki ormanlık alanda yürütülen kadastro çalışmaları sırasında pompalı tüfeklerle birbirlerine uzaktan ateşi açtıklarını belirterek, ''Söz konusu olayda ölen ve yaralanan olmadı. Ateş açan 8 kişi gözaltına alındı'' dedi.

Yaklaşık 15 ay önce Kömürtaş köyünde oturan Yiğit ve Kardaş aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle yaşanan silahlı kavgada 3 kişi ölmüş, 4 kişi ise yaralanmıştı. AA

nerde adalet
 // seyda
remzi yiğitin katilleri neden serbest kaldı. böyle adaletmi olur.devlet nasıl olurda güpe gündüz öldürülen remzi yiğitin katillerini serbest bırakıyor....
08 Ocak 2011 04:49
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler