YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamyoncu, otostopçuyu gasp etti
Kamyoncu, otostopçuyu gasp etti
25 Eylül 2010 16:36
Otostop çektiği kamyoncu ile alkol alan şahıs dayak yiyip, soyuldu

Gölcük'teki evine gitmek için otostop çeken bir vatandaş, aracına bindiği kamyon şoförü tarafından gasp edildi. Kamyon şoförü Asayiş Şube Müdürlüğünde alınan ifadesinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edildi.
       

Kocaeli'nde Gölcük-Başiskele yolu arasında mahsur kalan bir yolcu, gece saatlerinde şehir içi otobüs bulamadığı için Gölcük'teki evine gidebilmek için otostop çekmek zorunda kaldı. Otostop çeken Mehmet Doğru'nun(49) yol kenarında olduğunu fark eden kamyon şoförü Ercan Kamış(28), aracını durdurarak Doğru'yu aracına davet etti. Araca binen Doğru, kısa süren bir konuşmanın ardından kamyon şoförüne yanında bulunan alkolden ikram etti.
       

İki şahıs arasında gelişen arkadaşlık sonrasında şoför aracı Gölcük Başiskele arasındaki bir mevkide durdu. Tekel Bayii'nden alkol satın alan iki şahıs, yol kenarında bulunan bir parkta alkol içmeye başladı. Alkolün etkisiyle ikili arasında başlayan küfürleşme ardından kavgaya dönüştü. Yaşanan kavga sonrasında kamyon şoförü Kamış, otostopçu Doğru'yu tekme tokat dövdükten sonra 100 lira parasını ve cep telefonunu gasp ederek olay yerinden uzaklaştı.
       

Uzun müddet sonra kendine gelen mağdur Doğru, hemen polis karakoluna giderek, başından geçen olayı anlatarak şikayetçi olduğunu ifade etti. İhbarı alan emniyet güçleri, kısa süre sonra Zanlıyı yakalayarak gözaltına aldı. Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadesi alınan zanlı Kamış, 'yağma ve kasten yaralama' suçlarından Kocaeli Adliyesine sevk edildi. CHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler