YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kamyon minibüsü biçti: 8 yaralı
Kamyon minibüsü biçti: 8 yaralı
27 Mayıs 2010 16:31
Freni patlayan ve direksiyonu kilitlenen kamyon, minibüsü biçti: 8 yaralı.

Bursa'da freni patlayan ve direksiyonu kilitlenen su yüklü kamyon, yeşil ışıkta geçen minibüse çarpınca 8 kişi yaralandı. Dere yatağına yuvarlanan kamyonun sürücüsü de hafif yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Orhaneli yolundaki su ve soda fabrikasından yüklediği meşrubatlarla şehir merkezine gelen Aziz Dikmen'in (61) kullandığı kamyon Odunluk yol ayrımına geldiğinde frenleri patlayıp direksiyonu kilitlendi. Durmayan araç, Büyükşehir Belediyesi Doburca Sosyal Tesisleri'nde çalışanları taşıyan Hamit Dişek'in kullandığı minibüse çarptı. Çarpmanın etkisiyle iki trafik direğini deviren kamyon dere yatağına yan yattı. Su ve soda şişeleri araziye yayılırken, Aziz Dikmen kazayı çok hafif sıyrıklarla atlattı.

Minibüste yaralanan Halil Eğilmez (17), Mert Eğilmez (16), Okan Turan (24), Faruk Morçiçek, Cevat Dal, Cemil Lale ve Bayram Öztürk; Çekirge Devlet ve Uludağ Üniversitesi'nde tedavi altına alındı. Hafif yaralı kamyon sürücüsü Aziz Dikmen de ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, görgü tanıkları, "Çarpmanın ardından minibüs iki direğin arasından karşı yöne geçti. Eğer direkleri çarpsaydı durumu farklı olurdu" dediler. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler