YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kalpazanlar suçüstü yakalandı
Kalpazanlar suçüstü yakalandı
27 Şubat 2010 20:16
Sahte paraları boş bir depoda gizlenen geçitte basıyorlardı

Ankara polisi ile İstanbul polisinin ortaklaşa düzenledikleri operasyonda, piyasaya sahte para sürdükleri tespit edilen 4 kişi yakalanarak gözaltına alındı.  
 

Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği Ekipleri bir istihbaratı değerlendirerek Ankara'da piyasaya sahte para süren, Çetin T., İrfan Ç, Recep E. ile Murat C'yi gözaltına aldı. Polis yaptığı çalışmalarda İstanbul Esenler'de sahte para basılan bir matbaayı belirledi. Bunun üzerine Ankara polisi ile İstanbul polisi harekete geçti ve sahte para basan matbaaya operasyon düzenledi. Polis ekipleri gittikleri adresin önce boş bir depo olduğunu belirledi. Ancak çok geçmeden olay yerinde detaylı inceleme yapan ekipler deponun alt tarafının gizli bir geçitle gizlendiğini tespit etti. Özel düzeneği ortaya çıkaran ekipler deponun altında bulunan matbaaya ulaştı.  
 

Zanlıların ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda, 2 adet ofset makinesi, 2 adet pozlama makinesi, 1 adet kesme makinesi, 1 adet tarayıcı, 1 adet renkli fotokopi makinesi, 1 adet yazıcı, 1 adet bilgisayar, banknot basımında kullanılan kalıp, jelatin, boya, yaldız ile 200 bin TL tutarında sahte 50 TL'lik banknotlar ele geçirildi.İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler