YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahvehanelerde süt satışı başladı
Kahvehanelerde süt satışı başladı
23 Kasım 2012 12:48
Aydın'da kahvehanelerde, belli bir yaşın üzerinde, kemik erimesi riski taşıyan müdavimler dikkate alınarak, içecek listesine süt de eklendi.

Aydın Kahveciler Odası'nın, ''okul sütü'' projesinden etkilenerek uygulamaya koyduğu çalışmayla, artık kent genelindeki kahvehanelerde süt satışı da yapılacak.

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Aydın Kahveciler Odası Başkanı Hulisi Akşit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, üyelerine yaptıkları çağrıyla ilk aşamada kent merkezindeki 543 kahvehanenin 200'e yakınında süt satışına başlandığını, hedeflerinin uygulamayı kısa süre içerisinde tüm kahvehanelere yaymak olduğunu söyledi.

Kahvehanelere genellikle orta yaşlı ve yaşlı kişilerin geldiğini ve uygulamayı da sütün her yaş için bir sağlıklı yaşam kaynağı olmasından yola çıkarak başlattıklarını ifade eden Akşit, ''Sütün genci, yaşlısı yok. Süt tüketimi çocuklar için olduğu kadar yaşlılar için de çok önemli. Tıp dünyası da bunu tavsiye ediyor. İnsan sağlığına katkı sağlamak ve süt üreticisine katkıda bulunmak amacıyla bu tür bir çalışmaya girdik'' diye konuştu.

Hulisi Akşit, kahvehanelerde süt satışının ilgi gördüğünü ve uygulamanın başarılı olduğunu vurguladı. aa
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler