YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahraman Ömer Halisdemir'in adı köprüye verildi
Kahraman Ömer Halisdemir'in adı köprüye verildi
10 Ağustos 2016 16:26
Antalya'da hizmete alınan ve iki mahalleyi birbirine bağlayan köprüye, 15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin başarısız olmasında büyük rol oynayan kahraman şehit Astsubay Ömer Halisdemir'in ismi verildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Koca Evli-Burhan Dere ile Maarif-Bağlı Koyak yollarını birbirine bağlayan, gidiş ve geliş olmak üzere 25 metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde inşa edilen Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Köprüsü, ulaşıma açıldı.

Köprü, 750 nüfuslu Gazipaşa Yeniköy Mahallesi ile bin 200 nüfuslu Alanya Çamlıca mahallelerini birbirine bağlıyor, iki mahallenin Alanya ve Gazipaşa ilçeleriyle ulaşımı sağlıyor.

KAHRAMAN ŞEHİDİMİZE MİNNETTARIZ

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ülkenin bekasında büyük rol oynayan kahraman şehit Halisdemir'e minnettar olduklarını belirtti.

Bakan Eroğlu, şunları ifade etti:

"Bakanlık olarak şehidimizin aziz hatırasını yaşatmak için çalışmalar yapıyoruz. Şehidimizin memleketi olan Niğde'de Ömer Halisdemir adına bir hatıra ormanı oluşturduk. 

ŞEHİDİMİZİN ADI SONSUZA DEK YAŞAYACAK

Şimdi ise Antalya'da Gazipaşa Yeniköy ve Alanya Çamlıca mahallelerini bağlayan ve hizmete aldığımız köprüye şehidimizin ismini verdik. Böylece kahraman şehidimizin adı sonsuza kadar yaşayacak."

DARBECİ GENERALİ BAŞINDAN VURARAK ENGELLEMİŞTİ

Halisdemir, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde, cuntacıların Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Kuvvetler Komutanlığını ele geçirmesini darbeci generali başından vurarak engellemişti. Halisdemir, darbeciler tarafından şehit edilmişti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler