YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kahraman askerin mezarını 500 bin kişi ziyaret etti
Kahraman askerin mezarını 500 bin kişi ziyaret etti
17 Eylül 2016 18:04
Tuğgeneral Semih Terzi'yi öldürdükten sonra şehit edilen Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in Niğde'nin Bor İlçesi'ne bağlı Çukurkuyu Beldesi'nde bulunan mezarı bugüne kadar yaklaşık 500 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

Kurban Bayramı'nda ziyaretçi akınına uğrayan kahraman asker Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir'in mezarı başında dua edenler, "Sen olmasaydın bizler ne olurduk" diyerek gözyaşı döktü. Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak, Türkiye'nin dört yanından ve yurt dışından şehit Ömer Halisdemir'in kabrini ziyaret gelenler olduğunu söyledi. Kurban Bayramı'nda mezarlığın dolup taştığını belirten Başkan İleri Koçak, "Edirne, Kars, Van'dan Türkiye'nin her yerinden geliyorlar. Şu anda ziyaretçi sayısı 500 bini geçmiştir. Beldemiz adına çok gurur verici" dedi. 

Aynı zamanda arkadaşı olan Halisdemir'in kahramanlığının millete yakışır bir davranış olduğunu da anlatan Koçak, şöyle konuştu:

"Ömer'in kahramanlığı tartışılmaz. Türk insanının ne kadar duyarlı olduğunu burada görmüş oluyoruz. Ömer yerinde ve zamanında bu müdahaleyi yapmamış olsaydı belki binlerce insan ölecekti. Herkes bunun çok iyi farkında gerekli değeri de gösterdikleri için bütün vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Türk insanının ne kadar duyarlı ne kadar hassas olduğunu gösterdiler." 

ömerler bir başkadır bizde..
 // hursit dilaver
adı gibi ömer olur aşağıda da.. bu ülkeye yaptığı, onun peygamberin ve hz ömerin yanında olması için yeter tabi.allah rahmet etsin. kurban bayramının 4. günü ÖLENLER BAYRAMIDIR.inşallah bu 4.bayram onun ve onun gibi bu vatan için şehit olanların mutluluğuna vesile olur.cennette güzel makamlarda olurlar da biz de burda onlardan şefaat bekleriz....
17 Eylül 2016 Cumartesi 19:33
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler