YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kafasına keserle vurmuş
Şanlıurfa'da kocasından dayak yiyen kadın öldü.
Kafasına keserle vurmuş
08 Nisan 2010 / 17:25 Güncelleme: 08 Nisan 2010 / 17:26

İkinci çocuğuna 8 aylık hamile olan 28 yaşındaki kadın koyunları otlatmaya götürmeyince tartıştığı eşi tarafından dövüldü. Talihsiz kadın eşinin darbeleri sonucu karnındaki bebeği ile birlikte öldü. Siverek İlçe Jandarma Komutanlığı, kadının öldüğünü Çermik İlçe Jandarma Komutanlığı'na bildirdi. 

 

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Yukarı Beşyamaç Köyü'nde yaşayan Gülistan Kaya, 6 yıl önce Diyarbakır'ın Çermik ilçesine bağlı Yorgun Köyünde besicilik yapan Vedat Kaya ile evlendi. İddiaya göre Vedat Kaya, ikinci çocuğuna 8 aylık hamile olan 28 yaşındaki Gülistan Kaya'dan koyunları otlatması için meraya götürmesini istedi. Gülistan Kaya hamileliliğinden dolayı yorgun ve halsiz olduğu gerekçesiyle eşinin bu isteğini yerine getiremedi. Vedat Kaya, sözünü yerine getirmeyen eşi ile tartışmaya başladı. Eşi tarafından tekme, tokat ve keserle dövülen Gülistan Kaya,  koca evini terk ederek Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine bağlı Yukarı Beşyamaç köyündeki babasının evine döndü.  

Gülistan Kaya babası tarafından bir haftadan bu yana 3 defa Siverek ilçesindeki Devlet ve Özel hastanelere götürüldü. Yapılan muayenelerde "bir şeyin yok" denilerek eve gönderilen 8 aylık hamile kadın dün gece sabaha saat 04.00 sıralarında fenalaşınca kaldırıldığı Siverek Devlet Hastanesinden Şanlıurfa'ya sevk edildi. Yakınları tarafından Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine getirildi. Eşi tarafından dövülen hamile kadın Acil Serviste yapılan ilk müdahalenin ardından tedavi altına alındığı yoğun bakım servisinde karnındaki bebeği ile birlikte öldü. Bebeği ameliyatla karnından çıkartılan Gülistan Kaya'nın cenazesi otopsi yapılmak üzere Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. 

Gülistan Kaya'nın cesedi yapılan otopsinin ardından bir minibüsün üzerine bindirilerek toprağa verilmek üzere köyüne götürüldü.  

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler