YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadir Topbaş'tan 'patlama' açıklaması
Kadir Topbaş'tan 'patlama' açıklaması
17 Şubat 2014 20:39
Kadir Topbaş, Beyoğlu’ndaki patlayamaya ilişkin, “Bir gaz sıkışması var. Bunun tüpgaz mı doğalgaz mı olduğunu daha sonra söyleyeceğiz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Beyoğlu Kazancı Yokuşu'nda patlama yaşanan binada incelemelerde bulundu. Topbaş incelemelerinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Patlamanın meydana geldiği binada doğalgaz kullanımının fazla olmadığını, sızıntılı bir mutfak tüpünün bulunduğunu belirten Topbaş, "Teknik rapor çıkmadan net bir şey söylemek yanlış olur.

Bir gaz sıkışması var. Bunun tüpgaz mı doğalgaz mı olduğunu daha sonra söyleyeceğiz ama ilk verilere göre çok fazla doğalgaz kullanılan bir yapı olmadığı tespitleri var. Ama bunu daha ileride söylemek doğrudur. Şimdi biraz erken olur" dedi.

Yaralılara ziyaret

Topbaş, incelemelerinin ardından patlamada yaralananları Şişli Etfal Hastanesi'nde ziyaret etti. Yaralı 3 kişinin tedavisinin sürdüğünü açıklayan Topbaş, 3 kişinin de ayakta tedavilerinin ardından taburcu edildiğini söyledi...

Topbaş, patlamada çok sayıda binanın hasar gördüğüne dikkat çekerek, "Beyoğlu Belediye Başkanımızve Beyoğlu Kaymakamımız ile görüştük. Burada yaşayan insanların bu akşamki yaşam ihtiyacı için otellerde misafir edilmeleri sağlanacak. Beyoğlu Belediye Başkanlığımız buradaki binaların doğramalarını ve camlarını taktıracak" dedi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler