YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadir Topbaş'tan İstanbul'a müjde
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İBB Meclisi’ne sunduğu faaliyet raporunda, süren projeler hakkında bilgi verdi. Topbaş, dar gelirli aileler için 2 bin 400 yeni konutun yapılacağını söyledi.
Kadir Topbaş'tan İstanbul'a müjde
18 Nisan 2015 / 11:19 Güncelleme: 18 Nisan 2015 / 11:46

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İBB Meclisi’ne Faaliyet Raporunu sundu.

Dar gelirlilere 2 bin 400 konut

Yerel seçimlerden önce dar gelirlilere ucuz konut imkanı sunacaklarının sözünü verdiklerini hatırlatan Başkan Topbaş, bu çerçevede ilk çalışmanın Çatalca ve Silivri’de başlatıldığını duyurdu. Kadir Topbaş, Önümüzdeki haftalarda ilan edecekleri kampanya ile Çatalca’da 2100, Silivri’de de 300 konut olmak üzere toplam 2400 konutu dar gelirlilerin istifadesine sunacaklarını açıkladı.

Yeni metro hatları

Topbaş, konut projesinin yanında ulaşımla ilgili yeni müjdeler de verdi. 4 büyük metro hattının eş zamanlı olarak yapımına başlandığını duyuran Topbaş, Mecidiyeköy-Kabataş Metrosu’nun ihalesinin yapıldığını, yapım çalışmalarına yakında başlanacağını açıkladı. Topbaş, 14 kilometrelik Dudullu-Bostancı Metrosu ile 12 Kilometrelik Ataköy-İkitelli Metro hatları için de kısa bir sürede ihaleye çıkacaklarını belirtti.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından projelendirilen ve Bakırköy İDO İskelesi'nden başlayıp Bağcılar Kirazlı’ya ulaşacak olan 9 kilometrelik metro hattına ilişkin bilgi veren Topbaş, bu önemli hat için ihale süreçlerinin tamamlandığını, yer tesliminin yapıldığını ve inşaat çalışmalarına yakında başlanacağını söyledi.

Taksim Meydanı için geri sayım...

Kadir Topbaş, Taksim Meydanı’ndaki çevre düzenleme çalışmalarının ne zaman başlayacağına ilişkin de konuştu. Olumsuz hava şartları nedeniyle çalışmaların geciktiğini söyeyen Topbaş, mayıs ayı itibariyle havaların düzelmesinden faydalanarak düzenleme çalışmalarına başlayacaklarını duyurdu.

3'ncü isale hattı ve atıksu arıtma tesisleri

Barajlardaki doluluk oranının yüzde 97 seviyesine ulaştığını açıklayan Başkan Topbaş, Melen Barajı’nın 2016 yılında tamamlanacağını açıkladı. Topbaş, Melen’den İstanbul’a su getirmek için 105 kilometrelik 3. isale hattının çalışmalarına da başladıklarını, bu hat sayesinde İstanbul nüfusunun neredeyse yarısının su ihtiyacının karşılanacağını belirtti.

Çevre yatırımlarına büyük önem verdiklerini söyleyen Topbaş, “ Büyükçekmece İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisimiz tamamlandı, son testleri yapıyoruz, bu tesisimiz 600 bin nüfusa hizmet verecek, yakında hizmete alacağız” dedi. Topbaş, Ataköy’deki İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’nin 2. etabı için de çalışmalara hız verdiklerini belirtti.

400 yeni otobüs, 4 yeni gemi

Seçim kampanyasında şehir hatlarına 10 yeni gemi sözü verdiklerini belirten Başkan Topbaş, bu gemilerden 4 tanesini hazır hale getirdiklerini, önümüzdeki haftalarda gemilerin hizmete alınacağını söyledi. Topbaş, İETT filosunu yenilediklerini hatırlattı ve bu yıl içinde tek kalemde 400 yeni otobüs daha satın alarak İstanbulluların hizmetine sunacaklarını açıkladı.

MAAŞALLAH
 // Helal
Kadir Topbaş'ın yerini doldurmak zor olacak. İşte millete hizmetin örneği bu gibi insanlardır....
18 Nisan 2015 Cumartesi 16:28
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler