YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadir Topbaş'tan gençlere müjde
Kadir Topbaş'tan gençlere müjde
13 Haziran 2015 13:40
İstanbul'da gençlere iş müjdesi geldi. Büyükşehir Belediyesi, örnek bir projeye imza attı. İşsiz gençler, ücretsiz eğitimlerle iş ve meslek sahibi yapılacak

Megakent İstanbul'da gençleri meslek ve iş sahibi yapmak için düğmeye basıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), işsiz, mesleği olmayan veya meslek değiştirmek isteyen İstanbullu gençleri, ücretsiz eğitimlerle ihtiyaç duyulan alanlarda kalifiye işgücüne dönüştürecek önemli bir projeye imza atıyor. İBB Meclisi, bu alanda 3 ayrı protokol için İBB Başkanı Kadir Topbaş'a yetki verdi. 

18-30 yaş arasına

Kabul edilen ilk protokol kapsamında, 19-30 yaş arası, en az ilkokul mezunu gençlere 'istihdam amaçlı mesleki ve teknik eğitim verilmesi' amacıyla; İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, İstanbul Bilumum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile işbirliği yapılacak.

İBB'nin Tüm Restoranlar Lokantalar ve Tedarikçiler Birliği Derneği ve İŞKUR işbirliğiyle gerçekleştireceği ikinci protokol ile de 18 yaş üstü gençlere restoran hizmetleri alanında mesleki eğitim verilecek. Ayrıca gençlerin perakende ve mağazacılık sektörlerinde kalifiye işgücü olarak yetiştirilmesi de amaçlanıyor. 

 

TAKVİM

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler