YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadir Topbaş projeleri hayata geçirmeye başladı
Kadir Topbaş projeleri hayata geçirmeye başladı
06 Mayıs 2014 18:02
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın seçim süresince açıkladığı projeler hayata geçirilmeye başlandı.

Emirgan sahil yolunda vatandaşların talepleri doğrultusunda genişletme çalışmalarına başlandı.

Sahil yolu ile deniz arasında kalan yaya bandı genişletilerek, bisiklet ve yürüyüş yolu, balık tutan vatandaşlar için balık tutma platformu oluşturuluyor. Otomobilleri ile gelen vatandaşlar için ise 116 araçlık parklanma cebi yapılıyor. İlk etapta Emirgan sahilinde başlatılacak çalışmalar vatandaşların talepleri doğrultusunda yeni projelerle arttırılacak. Proje, bölgede yaşayan vatandaşların, sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınarak başlatıldı. İlk çalışma Emirgan sahil yolunda 700 metre uzunluğunda bir bölümü kapsıyor. Bu çalışma ile sahil bandı yaklaşık 8 metre kazıklar üzerinde genişletilecek.

Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü’nün çalışmasıyla sahil şeridinde 2 metre genişliğinde bisiklet yolu oluşturulacak. Ayrıca 3 metre genişliğinde toplamda 1550 m2 yeşil alan hizmete alınacak. Otomobilleriyle gelen vatandaşlar için ise sahil bandı boyunca 116 araçlık parklanma cebi yapılacak.

Sahil yolunun genişlemesi ile balık tutan vatandaşları için 4 metre genişliğinde, 30 metre uzunluğunda 3 adet balık tutma platformu yapılacak. Olta balıkçılarının da rahat ve konforlu bir şeklide diğer yayaları rahatsız etmeyecek şekilde avlanmalarının önü açılacak.

Çalışma bittiğinde ilave alanlarla birlikte toplam 11300 m2’lik alan düzenlenmiş olacak. Çalışmaların bu yıl içinde bitirilmesi planlanıyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler