YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadınlar Günü kortejinde "traktörlü kadın"
Kadınlar Günü kortejinde "traktörlü kadın"
06 Mart 2016 14:58
8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen "Dünya Kadınlarının Sesi" kortejine süslediği traktörüyle katılan kadın çiftçi vatandaşların ilgi odağı oldu

Mersin'de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen "Dünya Kadınlarının Sesi" kortejine süslediği traktörüyle katılan kadın çiftçi vatandaşların ilgi odağı oldu.

Mezitli Belediyesi ve Mezitli Soroptimist Kulübü tarafından organize edilen yürüyüş, kentin sahil kesimindeki Adnan Menderes Bulvarı üzerinde başladı.

Kadın ve meslek örgütleri ile sivil toplum kuruluşları üyelerinin yanı sıra AKUT Arama Kurtarma Derneği, Türk Riders Chopper Kulübü, bisiklet toplulukları ve vatandaşların yer aldığı kortejde renkli görüntüler yaşandı.

Kadına yönelik şiddeti protesto eden kadınlar, çiçeklerle süsledikleri bisikletleriyle de kortejde yer aldı.

Etkinliğe, renkli çiçekler ve Türk bayrağı astığı traktörüyle katılan Mezitli Belediyesi Kadın Üretici Pazarı esnaflarından 44 yaşındaki Meral Yıldırım ilgi odağı olurken, bazı vatandaşlar da traktörün arkasına binerek korteji takip etti.

"Dünya kadınlarının sesi" korteji, Mezitli Belediyesince yapılan 8 Mart Parkının açılışıyla son buldu. 

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, açıklamasında, her kesimin katılımını sağlayacakları bir etkinlik hedeflediklerini belirterek, bunu sağlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler