YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadının çantasından tarih çıktı
Kadının çantasından tarih çıktı
29 Ocak 2010 19:11
Tarihi eser kaçakçılığı yapıldığı ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, 2 kişiyi, 500'e yakın tarihi sikke ile gözaltına aldı.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Tarihi Eser Masası ekiplerine ulaşan bir bilgi, polisi harekete geçirdi. Kadıköy'de bazı kişilerin ellerinde tarihi niteliği olan eserler bulunduğu ihbarı üzerine harekete geçen polis, Kadıköy'de cadde üzerinde 2 kişiyi durdurdu. Biri kadın olan şüphelilerin üst aramaları yapıldı. Kadın şüpheli H.G'nin çantasında yapılan aramada 496 adet sikke, 1 adet Afrodit heykeli ile bronzdan yapılmış 2 adet mini çan ele geçirildi. H.G ile M.F.G gözaltına alındı.
 

İfadeleri alınan 2 şüpheli ellerindeki eserlerin gerçek olup olmadığını anlamak için tanıdıkları bir ekspere göstermek için yola çıktıkları sırada polis tarafından durdurulduklarını söylediği öğrenildi. Yapımcı olduğu belirtilen kadın şüpheli ve beraberindeki M.F.G, sevk edildikleri Kadıköy Adliyesi'nden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Bizans dönemine ait olduğu belirtilen sikkeler ve diğer eserler Arkeoloji Müzesi yetkililerine teslim edildi.  GÖRÜNTÜ CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler