YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadın zanlı gözaltına alındığı otobüse bomba ihbarı yaptı!
Uyuşturucu ticaretinden gözaltına alınan kadar bomba ihbarı yapınca hareketli dakikalar yaşandı.
Kadın zanlı gözaltına alındığı otobüse bomba ihbarı yaptı!
24 Nisan 2016 / 01:04 Güncelleme: 24 Nisan 2016 / 01:07

Aydın-Denizli Karayolu Umurlu Mahallesi yakınlarında yol denetimi yapan polis, Diyarbakır'dan Muğla'ya gelen 21 BD 524 plakalı yolcu otobüsünü durdurdu.

Otobüste yapılan kimlik kontrolünde ismi açıklanmayan bir kadının uyuşturucu ticareti yapmak suçundan arandığı tespit edildi. Kadın, gözaltına alındı ve otobüs yoluna devam etti.

SORGU SIRASINDA 'BOMBA GÖRDÜM' DEDİ

Gözaltına alınan kadının sorgusu sırasında, otobüste arkasında oturan kişinin çantasında bomba gördüğünü söylemesi üzerine polis alarma geçti. Kent merkezindeki bütün ekipler, otobüsü bulmak için seferber oldu. Geçiş güzergahlarında otobüs beklenmeye başlandı. Otobüsün Muğla yolunda görüldüğü bilgisine ulaşan ekipler, aracın peşine takıldı. Anemon Oteli önündeki güvenlik noktasına yakın bir yerde otobüsün önü kesilerek durduruldu. Yolcuların indirilmesinin ardından otobüs polis kontrolünde boş bir araziye çekildi.

gdg.jpg

DİDİK DİDİK ARANDI

Bomba ihbarı nedeniyle otobüsün etrafına kimse yaklaştırılmazken, bölgeye bomba uzmanı köpek eşliğinde ekip çağırıldı. Bütün valizler indirilirken, otobüs içinde ve bagaj bölümünde hem dedektör köpek, hem de polisler tarafından detaylı arama gerçekleştirildi. Yapılan arama sonunda ihbarın doğru olmadığı anlaşıldı.

Otobüs, işlemlerin tamamlanmasının ardından yaklaşık bir saatlik bir gecikmenin ardından yolcularını da alarak Muğla'ya doğru hareket etti.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler