YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadın avukat, eski eşinin silahlı saldırısına uğradı
Kadın avukat, eski eşinin silahlı saldırısına uğradı
14 Nisan 2015 20:09
İzmir'in Karşıyaka ilçesinde boşandığı eşinin silahlı saldırısına uğrayan avukat kadın ağır yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Karşıyaka ilçesi Mavişehir semtindeki Flamingo konutları önündeki otoparktaki otomobiline binmek üzere olan avukat Jale Soydan'ın (53) peşinden gelen eski eşi Salih K. (64) silahıyla ateş ederek Soydan'ı yaraladı.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne götürülen Soydan'ın hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

Bir parkta polis ekiplerince gözaltına alınan Salih K'nın boş bir araziye attığı silah da olay yerinin yaklaşık 300 metre uzağındaki arazide otların arasında bulundu.

Ekiplerin olay yerinde yaptığı incelemede 5 mermi kovanı bulduğu belirtildi.

Eşinden 2 yıl önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanan Jale Soydan'ın kendisini daha önce de tehdit eden 2 çocuğunun babası Salih K'yı bir kez Bostanlı Polis Merkezi'ne şikayet ettiği öğrenildi.

"Aramıza dönmesini ümit ediyoruz"

İdealist Avukatlar Grubu üyesi Jale Soydan'ın silahlı saldırıya uğramasının ardından Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne gelen İzmir Barosu Başkanı Aydın Özcan, Soydan'ın hastanede ameliyata alındığını, geldiğinde bilincinin açık olduğunu öğrendiklerini ifade etti.

Özcan, Soydan'ın çok kan kaybettiğini belirterek, "Umut ediyoruz ki herhangi bir hayati tehlike söz konusu olmasın ve hayata döndürülsün. En kısa sürede aramıza dönmesini ümit ediyoruz. Öyle oluyor ki gördüğünüz gibi bir meslektaşımız bile şiddete maruz kalabiliyor" dedi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler