YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadıköy'ü bu hale getirdiler
Bugün 1 Eylül Dünyua Barış Günü'ydü...Fakat adına yakışmayan görüntüler vardı Kadıköy'de...Terör örgütü yandaşlarıın pankart açarak örgüt lehine slogan atmasına güvenlik güçlerinin müdahalesi gecikmedi.
Kadıköy'ü bu hale getirdiler
01 Eylül 2011 / 16:59 Güncelleme: 01 Eylül 2011 / 17:19

Kadıköy'de, İstanbul Demokratik Kent Konseyi tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla düzenlenen miting sona erdi.

İstanbul Demokratik Kent Konseyi üyesi grup tarafından Kadıköy İskele Meydanı'nda düzenlenen ve grubun alana toplanması sırasında bazı göstericilerin terör örgütü lehine sloganlar atması, pankart ve döviz açarak güvenlik güçlerine taş atması üzerine polisin müdahale ettiği mitinge, katılanların yoğun gazdan etkilenmesi üzerine son verildi.

İstanbul Demokratik Kent Konseyi Dönem Sözcüsü Dursun Yıldız, mitingde yaptığı konuşmada, barış gününü kutlamak için bu alanda toplandıklarını söyledi. Yıldız, Kürt halkının bugün her zamankinden daha fazla barışa ihtiyacı olduğunu ifade etti.

Bu arada, miting alanının dışında bazı göstericilerin polise tekrar taş atması ve çevreye zarar vermesi üzerine polis yeniden gaz bombası atarak müdahalede bulundu.

Mitinge katılan tertip komitesi üyeleri ile BDP İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel de sık sık katılımcılara sakin olmaları uyarısında bulundu.

OTOBÜS DURAKLARINA ZARAR VERİP MOLOTOF ATTILAR

Kadıköy'deki otobüs duraklarının tamamının camlarını kıran göstericiler, daha sonra Kadıköy İETT Rıhtım İşletme Amirliğine ait ofislere ve çevresine molotofkokteyli atarak yangın çıkardı.

İşletme Amiri Hanefi Birsen ile İETT çalışanı Hakan Çelik'in kendi imkanları ile kontrol altına aldığı yangın, itfaiye ekiplerinin gelmesinin ardından kısa sürede söndürüldü. Yangında, ofislerde bulunan akbil dolum fişleri ile bilgisayarlar zarar gördü.

Öte yandan, göstericiler, Kadıköy Meydanı'ndaki birçok zabıta noktasına, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa Kadıköy Ofisi, Haldun Taner Sahnesi ile çok sayıda iş yerine taş ve sopalarla zarar verdi.

Mitinge katılanların yoğun gazdan etkilenmesi üzerine mitinge son verilirken, katılımcılar da sloganlar atarak ara sokaklara dağıldı.

Miting sırasında atılan gazlardan etkilenen bazı vatandaşlara da olay yerinde bulunan sağlık ekiplerince müdahale edildiği görüldü.

Çevik Kuvvet ekiplerinin Kadıköy Meydanı ve çevresinde aldığı güvenlik önlemleri devam ederken, miting nedeniyle trafiğe kapatılan yollar ise, katılımcıların dağılmasının ardından yeniden trafiğe açıldı.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler