YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kadıköy'de polis müdahalesi!
Kadıköy'de polis müdahalesi!
26 Şubat 2014 09:07
Çevik kuvvet polisi kalabalığa tazyikli su, biber gazı ve boyalı mermi ile müdahalede bulundu. Eylemciler ise polise havai fişek, taş ve şişe atarak karşılık verdi.

Kadıköy'de yolsuzluk iddiaları üzerine protesto gösterisi yapmak için toplanan gruba, polis biber gazı, tazyikli su ve boyalı mermi ile müdahale etti.

Yaklaşık 500 kişilik bir grup, dün saat 19.00'da Kadıköy Altıyol'da toplandı. Kalabalık, daha sonra Bahariye Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında "Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk" şeklinde slogan atan grup, önce Rıhtım Caddesi'ne daha sonra ise geri dönerek tekrar Altıyol Meydan'a geldi. Grup bu kez de Söğütlü Çeşme Caddesi üzerinden Ak Parti İlçe binasına yürümek istedi. Altıyol çevresinde önlem alan çevik kuvvet polisi kalabalığa tazyikli su, biber gazı ve boyalı mermi ile müdahalede bulundu. Eylemciler ise polise havai fişek, taş ve şişe atarak karşılık verdi.

"Bankanın camlarını kırdılar"

Müdahale sırasında bazı göstericiler Bahariye Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesinin camlarını kırdı, bankanın dışında bulunan bankamatiklere zarar verdi. Bu anlarda çekilen görüntü de, bir sosyal paylaşım sitesinde yayınlandı. İlerleyen saatlerde sayıları azalan grup, ara sokaklara kurdukları barikatları ateşe verdi. Polis yeniden toplanan eylemcilere biber gazı ile müdahale etti. Göstericiler de, çevik kuvvet ekiplerine havai fişek, cam ve taş atarak karşılık verdi. Ara sokaklarda yer yer müdahaleler devam ederken, olaylarda 9 eylemcinin gözaltına alındığı öğrenildi. Polisin Altıyol çevresinde bekleyişi sürüyor.

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler