YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçırılan kadının cesedi bulundu
Kaçırılan kadının cesedi bulundu
21 Ekim 2010 23:31
Kaçırılan kadının cesedi otomobil içerisinde bulundu

İstanbul'da akrabaları tarafından fidye için kaçırıldığı öne sürülen bir kadın otomobilde öldürülmüş vaziyette bulundu.
 

İddiaya göre, İlçe Jandarma Komutanlığına giderek şikayetçi alan işadamı Nurettin Gület, 8 Ekim tarihinde evine gelen bazı kişilerce kendisinin sprey gazı ile etkisiz hale getirildiğini ve önce kendisinin ardından eşi Gülhanım ve 13 yaşındaki kızı M.G.'nin ellerini arkadan plastik kelepçe ile bağlandıktan sonra evde bulunan 12 bin 400 lira, 2 bin 500 dolar, 600 Euro, 5 altın bilezik, 6 çeyrek altını aldıklarını söyledi. Kaçırıldıktan sonra Kuştepe'de bir eve götürüldüklerini ve burada bir gün sonra 400 bin lira fidye getirmesi karşılığında kızıyla birlikte salıverildiklerini ifade eden Gület, kendisinden istenilen parayı getirmemesi durumunda eşini öldüreceklerini söyleyerek tehdit edildiğini anlattı.
 

Konuyla ilgili soruşturma başlatan ekipler, alınan bu ifadenin ardından şüpheli şahıslar üzerinde çalışma başlattı. Ekipler, şüpheli olarak belirlenen Nurettin Gület'in yeğeni Ayhan Gület ve kardeşinin damadı Ferdi Rençber'i gözaltına aldı. Ardından fidyecilerden Ferdi Rençber'in kardeşi Nezir Rençber firari olarak aranmaya başladı. Önce Nezir Rençber'in sevgilisi S.K'ya ulaşıldı ve S.K., sevgilisi Nezir Rençber'in Adana'ya gittiğini söyledi. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler, Nezir Rençber'i Adana'da gözaltına alarak İstanbul'a getirdi. Yakalandığında üzerinde 52 bin lira nakit para çıkan Nezir Rençber, Gülhanım Gület'i öldürdüklerini itiraf ederek cesedini de İstanbul'da Zincirlikuyu'da terk ettikleri söyledi. Verilen adrese giden ekipler, Zincirlikuyu'daki Kırgülü Sokak'ta park halinde bulunan 34 ET 4536 plakalı otomobilin arka koltuğunda çarşafa sarılı olan Gülhanım Gület'in cesedini buldu. Ceset, savcının yaptığı incelemeden sonra adli tıp kurumuna kaldırıldı.
 

Ayhan Gület ile Ferdi Rençber çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ferdi Rençber'in annesi A.R ile Nezir Rençber'in sevgilisi S.K'nın da ifadeleri alındı. İHA


 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler