YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçırılan 4 aylık küçük Yunus bulundu
Kaçırılan 4 aylık küçük Yunus bulundu
23 Ekim 2014 00:54
Diyarbakır’da bir kadın kendisini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda (SYDV) görevli olarak tanıtarak "Erkek çocukları toplu sünnet ettiriyoruz. Size ayrıca gıda yardımında bulunulacak" bahanesiyle gittiği bir evde 4 aylık bebeği annesinin kucağında

Annesinden çocuğun kimlik kartını getirmesini isteyen kadın kayıplara karışmasının ardından Emniyet ve Jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmalar neticesinde İnsansız Hava Aracıyla (İHA) takibe alınarak Kulp ilçesinde bulundu. Olayla ilgili olarak kadın ve ona yardım ettiği öne sürülen bir şahıs gözaltına alındı.  

Edinilen bilgilere göre olay, geçtiğimiz gün saat:13:30 Bağlar ilçesi Şeyh Şamil Mahallesi 621. Sokak'ta bulunan müstakil bir evde meydana geldi.

Daha önceden sokakta keşif yaparak burada bulunan 2 şahısla görüşen kimliği belirsiz bir kadın, daha sonra şahısların akrabası olan başka bir eve gitti. Evde 4 aylık erkek çocuğu olduğunu öğrenen kadın kendisini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda görevli olarak tanıtarak, "Erkek çocukları toplu olarak sünnet ettireceğiz. Çocuğunu al gel benimle.

Daha sonra size gıda ve beyaz eşya yardımında da bulunacağız" diyerek 4 aylık Yunus ve annesi Emine Teyfur ile birlikte evden ayrıldı. Evden yaklaşık 200 metre uzakta bulunan anacadde üzerine gelen kadın, burada anne Emine Teyfur’a "Çocuğun sünnet edilmesi için önce özel bir hastanede tedavi etmemiz lazım. Telefon numaram kağıtta yazılı, sen git kimliği evden al gel" diyerek çocuğun kimliğini getirmesini isteyerek kayıplara karıştı.

Emniyet ve Jandarma ekipleri tarafından İnsansız Hava Aracıyla (İHA) desteğiyle takibe alınan kadın Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bulundu.

Polis ekipleri tarafından eve yapılan operasyon sonucunda gözaltına alınan kadın ve ona yardım eden bir kişi gözaltına alınarak Kulp İlçe emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Olaya ilişkin bilgili veren kaçırılan Yunus Teyfur’ın Dedesi Kerbala Teyfur “Torunumu kaçıran kadın İHA’larla takibe alınarak bulundu. Cumhurbaşkanımıza Valimize ve teşekkür ederim” dedi.

Anne Emin’e Teyfur ise ‘Bebeğinin bulunmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek “Emeği geçen herkese teşekkür ederim, bu olay bize ders oldu, herkes çocuğuklarına sahip çıksın, emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Baba Emrullah Teyfur da “Cumhurbaşkanı, Valilik, Emniyet müdürlüğü ve tüm güvenlik güçlerine teşekkür ettiğini belirterek, şunda çocuğumuz Kulp’tadır sabah helikopterle Diyarbakır’a getirilip bize teslim edilecek” dedi.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan Kadın ve ona yardım ettiği belirlenen bir kişinin Kulp Emniyet müdürlüğünde sorguları sürerken olayla ilgili olarak soruşturma sürüyor

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler