YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kaçakların çoğu Türk çıktı
Kaçakların çoğu Türk çıktı
21 Ağustos 2010 16:19
Fethiye'de 42 kaçak yakalandı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde jandarma tarafından gerçekleştirilen operasyonda yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 42 kaçak yakalandı. Kaçakların ağırlıklı olarak Türklerden oluşuyor.
 

Jandarma istihbaratı çoğunluğu Türk vatandaşı olan 42 kişinin deniz yoluyla kaçak olarak Avrupa'ya gitmek üzere hazırlık yaptığı bilgisini aldı.
 

Kaçakların bu sabah tekneye bineceğini öğrenen Fethiye Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler sabahın ilk ışıkları ile birlikte operasyon başlattı. Operasyon sonrasın Yanıklar köyü Günlüklü mevkiinde bekleyen 42 kişi yakalandı. Gözaltına alınan zanlılardan 7 tanesinin Muldan vatandaşı geri kalanların ise Türk vatandaşı olması dikkat çekti. Kaçaklar arasında 7 kişilik organizasyon ekibinin de bulunduğu bildirildi.
 

Yakalanan Türk kaçaklar, jandarmadaki sorgusunun ardından Fethiye Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Muldan vatandaşı kaçakların da ifadelerinin alınmasının ardından zanlıların adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.
 Jandarmadan alınan bilgiye Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden Fethiye'ye gelen kaçakların Muldan'dan gelen kafile ile birlikte deniz yoluyla Yunanistan üzerinden Avrupa'ya kaçmayı planladıkları bildirildi. CHA

zıvır
 // ıvır
muldan diye bir yer yok. sallama.........
21 Ağustos 2010 18:57
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler