YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kabak başında patladı
AK Parti Erzurum İl Başkanlığı'nın bulunduğu binanın önüne bırakılması için siyah çelenk siparişi alan Cüneyt Yıldırım, çelengi bırakmak için geldiği parti binası önünde neye uğradığına şaşırdı.
Kabak başında patladı
08 Aralık 2009 / 19:15 Güncelleme: 08 Aralık 2009 / 19:53

Demokratik açılım tartışmaları ve Tokat'ta 7 askerin şehit edilmesi, ülke genelinde tansiyonu tırmandırırken, Erzurum'da bugün ilginç bir olay yaşandı. Açılım süreci ve terör olaylarına tepki olarak Türkiye genelinde çeşitli gösteriler düzenlenirken, Erzurum'da ise, kabak, 19 yaşındaki çiçekçinin başında patladı.

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı'nın bulunduğu binanın önüne bırakılması için siyah çelenk siparişi alan 19 yaşındaki Cüneyt Yıldırım isimli çiçekçi, çelengi bırakmak için geldiği parti binası önünde neye uğradığını şaşırdı. Yürüyerek getirdiği siyah çelengi, AK Parti Erzurum İl Başkanlığı'nın bulunduğu Eren İş Merkezi önüne bırakan Cüneyt Yıldırım (19) , olay yerine gelen sivil polisler tarafından adeta abluka altına alındı. Çelengi bırakıldığı yerden kaldıran Siyasi Şube'de görevli sivil memurlar, çiçekçide çalışan 19 yaşındaki Cüneyt Yıldırım'ı soru yağmuruna tuttular. Üzerinde; "Şehitler Ölmez" yazısı bulunan siyah çelengin kimler tarafından sipariş edildiğini soran sivil görevliler, Cüneyt Yıldırım'dan; "Ben bilmiyorum, bize sipariş verdiler, ben de getirdim" yanıtını aldılar.  

Çiçekçide çalışan Cüneyt Yıldırım'ın kimlik bilgileri üzerinden GBT soruşturması yapan görevli memurlar, daha sonra siyah çelengi, iş merkezinin kapıcısına teslim ettiler. Çelenk üzerinde; "Terörist Cani Öcalan'ın yol haritasını izleyen ey AKP! Serap diri diri yandı. Bugün 7 şehit daha verdik. Bu açılım süreci kaç can daha alacak? Vatandaş: Bünyamin Emeç ve Alper Bıyıklı." yazılı  bir not bulunurken, 19 yaşındaki çiçekçi Cevdet Yıldırım ise, yapılan sorgunun ardından serbest bırakıldı.    

Başına gelen olayın şokunu üzerinden atamadığı gözlenen Cüneyt Yıldırım, başına ilk kez böyle bir olayın geldiğini söyleyerek, "Çok korktum. Bir çelenk yüzünden başıma bunların geleceğini nereden bilebilirdim? Bize sipariş verildi, ben de çelengi yapıp, adrese teslim ettim, hepsi bu kadar" dedi.

Öte yandan çelenkte ismi yazılı olan Bünyamin Emeç ve Alper Bıyıklı'nın MHP'den Belediye Başkan aday adayı olmak için müracaatta bulundukları öğrenildi.  

MHP İl Başkanı Zekai kaya ise söz konusu şahısların parti ile ilgili herhangi bir üyeliklerinin bulunmadığı ve son yerel seçimlerde partiden aday olmak için dilekçe verdiklerini ancak herhangi bir değerlendirmeye alınmadıklarını bildirdi.
 

YAKIŞMADI !!!!!!
 // BOZKURTLAR
Bİ ERZURUMLU VE MHP Lİ OLARAK ARKADAŞLARIN EYLEMİNDEN GURUR DUYDUM AMA İL BAŞKANININ AÇIKLAMALARINDAN İSE UTANÇ DUYDUM!!ANLAYACAĞINIZ BU AÇIKLAMANIZLA AKP NİN ERZURUMDA EKMEĞİNE YAĞ SÜRDÜNÜZ...BENCE BİRAN ÖNCE HATANIZI DÜZELTİNİZ,YOKSA GERÇEKTEN YAKIŞMADI SAYIN İL BAŞKANIM !!!!!SAYGILARIMLA.......
09 Aralık 2009 13:58
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler