YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Japon Mühendis ölü bulundu
İzmit Körfez geçişi asma köprüsünde cumartesi günü 'Catwalk' olarak bilinen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutan Japon mühendis 51 yaşındaki Kishi Ryoichi bilek ve boğazını keserek intihar etti.
Japon Mühendis ölü bulundu
23 Mart 2015 / 22:20 Güncelleme: 23 Mart 2015 / 22:30

Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Japon mühendisin cesedinin bu sabah okula giden öğrenciler tarafından mezarlık girişinde bulunduğunu söyledi. İhbar üzerine sevk edilen sağlık ve güvenlik ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, Kishi Ryoichi'nin maket bıçağıyla bileklerini kesmeye çalıştığı, ardından boğazını keserek intihar ettiği belirlendi. Yapılan araştırmada, Japon mühendisin yanında not bulundu. Mühendisin intiharından önce yazdığı notta halatın kopmasından kendisini sorumlu tutarak yaşamına son verdiği belirtildi. Mühendis Kishi Ryoichi'nin cesedi, otopsi yapılmak üzere Yalova Devlet Hastanesi'ne gönderildi. Soruşturma sürdürülüyor. 

Gece uyumamış

Yalova'nın Altınova ilçesinde intihar eden Japon mühendis Kishi Ryoichi'nin, gece boyunca sıkıntılı göründüğü ve uyumadığı belirtildi. Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, kendisine Ryoichi'nin gece boyunca ayakta olduğuna dair bilgi verildiğini, en son 00.30 sıralarında ayakta görüldüğünü açıkladı.

Dünyadaki sayılı uzmanlardan birisi

İzmit Körfez geçişi asma köprüsünde cumartesi günü 'Catwalk' olarak bilinen halatın kopmasından kendisini sorumlu tutarak, Yalova'nın Altınova İlçesi'nde, bilek ve boğazını keserek intihar eden Japon Kishi Ryoichi'nin  asma köprüler konusunda dünyanın sayılı uzmanlarından biri olduğu bildirildi. 
 
DHA muhabirinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, Japon mühendis, yürüttüğü projenin, meydana gelen kopma olayından dolayı aksayacak olmasından büyük üzüntü duydu. Halatın kopması nedeniyle firmanın taahhüt ettiği bu yılın Aralık ayındaki teslimin yapılamayacağı, Japon mühendisin görev yaptığı firmanın da tazminat ödeme durumuyla karşı karşıya kalması nedeniyle Kishi Ryoichi'nin bunalıma girdiği öne sürüldü.

Kısa botu Japonca yazdı

Mühendis Kishi Ryoichi, kaldığı şirket misafirhanesinde, "İnsanlar büyük emek harcadı. Kopmanın sorumluluğu bana ait" notunu Japonca olarak yazdıktan sonra mezarlığa gitti. Yolda yürürken bileklerini kesen Kishi Ryoichi, mezarlıkta boğazını keserek yaşamına son verdi. Kishi Ryoichi'nin binlerce yıllık bir Japon geleneği olan söz verilen görevin yerine getirilmemesi sonucu 'Harakiri' yolunu seçtiği bildirildi. 

Saldırıdan süphelenildi

Sabah okula giden öğrenciler tarafından cesedi bulunan Kishi Ryoichi ölümü, Yalova'daki yetkilileri alarma geçirdi. Bunun bir saldırı olmasından şüphelenen güvenlik birimlerini, mezarlığa doğru gelen kan izleri de endişelendirdi. Ancak, daha sonra misafirhanede bulunan not ve maket bıçağındaki parmak izleri intiharı doğruladı. Halen Japon mühendisin yazdığı el yazısı not daha önceki yazılarıyla karşılaştırılldı. Elde edilen tüm bulguların, Japon mühendisin intihar ettiği sonucunu doğruladığı öne sürüldü.
 
Bu arada, Japon mühendisin Bursa Adli Tıp Kurumu'na getirilen cenazesine otopsi yapılacak. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler