YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Jandarmadan PKK'ya silah darbesi!
Şırnak'ın Pınarbaşı bölgesinde jandarma ekipleri, yol kenarına gizlenmiş halde 45 uzun namlulu silah ele geçirdi.
Jandarmadan PKK'ya silah darbesi!
05 Kasım 2014 / 08:34 Güncelleme: 05 Kasım 2014 / 09:06

Jandarma ekipleri, PKK'nın İdil'deki gençlik yapılanmasına dağıtılmak üzene gönderdiği 45 kaleşnikof marka uzun namlulu tüfek ele geçirdi. Olayla ilgili olarak iki kişi gözaltına alınırken, silahların bölgedeki bazı eylemlerde kullanılmak üzere gönderildiği belirtildi.

Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, PKK’nın üst yönetimi tarafından İdil, Cizre ve Silopi ilçelerinde faaliyet gösteren gençlik yapılanmaları ile milislere dağıtılmak üzere silah gönderileceği bilgisinin alınması üzerine operasyon düzenlendiği belirtildi.
 
Açıklamada, İdil ilçesinin Pınarbaşı bölgesinde jandarma ekiplerince yapılan aramalarda yol kenarında 5 çuval içerisinde poşetlere sarılmış vaziyette  kaleşnikof marka 45 piyade tüfeği ile bir RPG-7 roketatar mühimmatı ele geçirildiği duyuruldu. Olayla bağlantılı oldukları düşünülen A.S. ve M.A.U'nun gözaltına alındığı bildirildi.

PKK'ya tııbi malzeme
 

Silopi’nin Derebaşı köyü bölgesinde Jandarma ekiplerince durdurulan M.E. yönetimindeki araçta yapılan aramada ise Şırnak'ta faaliyet gösteren örgüt mensuplarına gönderilen çok miktarda tıbbi malzeme ele geçirildi.
 
Olayla ilgili sürücü M.E. gözaltına alındı.

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler