YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Jandarma şaştı kaldı
Jandarma şaştı kaldı
30 Mart 2010 19:12
Yolda kalan bir tıra yardım etmek için duran jandarma ekipleri, gördükleri karşısında şaşkına döndü.

Sivas'ın Gürün ilçesinde yolda kalan bir tıra yardım etmek için duran jandarma ekipleri, aracın dorsesinde yurda yasa dışı yollarla girdiği belirlenen 58 kaçağı yakaladı.

Elde edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Yazyurdu köyü yakınlarında devriye görevi yapan jandarma timleri, yolda kalan 47 KU 702 plakalı bir tırı gördü. Dönüşte tırı yine aynı yerde gören ve yardım amacıyla duran jandarma ekipleri, tırın 47 KT 105 plakalı dorsesinden sesler gelmesi üzerine durumdan şüphelendi.

Tırın dorsesini kontrol eden ekipler, 26'sı Pakistanlı, 22'si Burmalı, 9'u Afgan, biri de Moritanyalı olmak üzere toplam 58 kaçağı yakaladı.

Tırın yanında bulunan 53 yaşındaki Mehmet Sıddık K. gözaltına alındı.

Kaçakların, yasa dışı yollarla İran'dan Türkiye'ye giriş yaptıkları, İstanbul üzerinden de Avrupa'ya gitmeyi planladıkları öğrenildi.

İnsan kaçakçılarına kişi başı 200 dolar verdikleri belirtilen kaçaklar, jandarma kontrolünde Gürün Spor Salonu'na getirildi.
Burada yemek verilen kaçakların, işlemlerinin ardından Yabancılar Şubesine teslim edileceği bildirildi.

Bu arada, jandarmanın yoldan ilk geçişi sırasında durumdan şüphelenerek kaçan ve kimliği belirlenen tır sürücüsünün de arandığı öğrenildi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler