YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzzet Yıldızhan olayında tanıklar Kur'an-a el bastı!
İzzet Yıldızhan olayında tanıklar Kur'an-a el bastı!
11 Nisan 2013 16:51
Ankara’da kaldıkları otelde "eskort kızlarla para yüzünden karakolluk oldukları" haberleriyle gündeme oturan İzzet Yıldızhan olayında yeni tanıklar Savaş Arıkdoğan ve Ramazan Bilgin, Kur'anı Kerim’e el basarak yemin ettiler.

Yıldızhan’a kızları kendilerinin getirdiğini ve olaylar ortaya çıkınca da, kızlara ifadelerini değiştirin diyerek baskı yaptıklarını, Yıldızhan’ın bu yüzden beraat ettiğini iddia ettiler.

Basın toplantısında açıklama yapan Savaş Arıkdoğan Şunları söyledi. “Bu olayların ortaya çıkmasından sonra, Mersin’den çok sevdiğim aile dostlarım aradı. İzzet Yıldızhan’ın kirveleriymiş. Menajeri Erhan Arı, Mehmet Güçlü bana ulaşmak için günlerce uğraştılar. Benimde Ankara’da işlerim yoğun olduğundan dolayı Ramazan Bilgin’i aradım. Kendisinden rica ettim, Ramazan bütün kızları tek tek toplayarak baskı altında ifadelerini değiştirdik. Sonra bu olaydan pişman olduk. Bu olaylardan önce, İzzet Yıldızhan bizi İzmir’e davet etti. İzmir’e geldim, Ramazan Bilgin’ide aldım. Bize bir miktar para teklif etti. Bende kendisine güzel bir dille, bu işe bizim hatırı değer dostlarımız için girdiğimizi, paraya ihtiyacımızın olmadığını ama isterlerse kızlara para vermelerini teklif ettim. Kızlara’da bir miktar para vermiş.

Bunu sonradan öğrendim. Olaylardan sonra kızlar ifadelerini değiştirdi. Bizim sayemizde Ankara’da Ağır Cezada yargılandığı davadan beraat etti. Televizyonlara çıkıp bu yapılan operasyonda, bu insanları tanımıyorum, kendi kendilerine vazife çıkartmışlar, biz onlarla hiçbir zaman temas kurmadık gibi çirkin çirkin laflar konuştu. Bizim bu basın açıklamasını yapmamızın nedeni bu olayları kamuoyu ile paylaşmak. Benim bir telefonumla 15 tane İzmir’den insanlar Organize Şubeye çekildi, 4 gün boyunca Organizede kaldılar. İzzet Yıldızhan bana bir teşekkür edeceğine, biz sanki onun fedaisiymişiz gibi insanlara lanse etti. İzzet Yıldızhan’ı zaten bizim tanıma gibi bir şansımız yok. Biz onun büyüklerini tanırız. Bundan sonra ağzından çıkacak her kelimeye dikkat etsin. Kur’an Kerim’e el bastık. Buradan Yargı Mensuplarına da sesleniyorum, istedikleri zaman ifade veririz. Kızları da getiririz. Ne şekilde ifadelerini değiştirdiğimizi samimi bir şekilde, yürekli bir şekilde herkese açıklarız.

Biz yargı önünde her zaman hesap vermeye hazırız. Biz halen yargılanıyoruz kendisi beraat etti. Sanki hiçbir şey olmamış gibi. Bu olayların içinde, Bülent Uygar, Ramazan Bilgin ve ben bu işin içindeydik.

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler