YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'deki cinayet ve intihar girişimi
İzmir'deki cinayet ve intihar girişimi
12 Şubat 2015 14:34
İzmir'in Buca ilçesinde karısını ve iki kızını silahla vurup öldürdükten sonra intihar eden kişinin organları nakledildi.

Yenigün Mahallesi'nde tartıştığı eşi Mekkiye (56), kızları Nesrin Akbudak (35) ve Duygu Özdemir'e (32) silahla ateş ettikten sonra intihara teşebbüs eden ve kaldırıldığı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen Enver Özdemir'in (55), yakınlarının organ bağışı kararı alması üzerine, böbrekleri ve karaciğeri nakil bekleyen hastalara takıldı.

İzmir Kamu Hastaneleri Birliği Güney Genel Sekreterliği'ne bağlı Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Doç. Dr. Adam Uslu başkanlığındaki ameliyatla Özdemir'in bir böbreği Şerif Özakçil (33) adlı hastaya nakledildi.

Tektsil işçiliğinden malulen emekli olan Özakçil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ayak şişliği gibi şikayetlerle 1 yıl önce hastaneye gittiğini ve böbrek yetmezliği tanısı aldığını kaydetti.

Teşhisten bu yana sürekli olarak diyaliz tedavisi gördüğünü ve 10 Şubat'ta uygun organ bulunduğuna ilişkin telefon aldığını söyleyen Şerif Özakçil, şunları anlattı:

"Bana uygun böbreğin bulunduğunu söylediler. Sabah erken çıkıp hastaneye geldim. Böbreğin kime ait olduğunu bilmiyordum. İyi veya kötü bir şey düşünmedim. Aniden nakil şansı olunca şaşırdım. Olanlara inanamıyorum. O an seçme şansım yoktu. Zaten bana organın kime ait olduğunu da bildirilmedi. Gidenlere Allah rahmet eylesin diyebilirim. Eşini ve çocuklarını öldürmüş olmasına üzüldüm yine de Allah razı olsun. Yakınlarına teşekkür ederim. Şu an sağlığımı kazanmaya çalışıyorum, yakınlarını öldürmesi ve intihar etmesinin beni çok etkileyeceğini düşünmüyorum. İyileştikten sonra da hastaneden çıkıp iyilik yaparak insanları sevindirmek istiyorum."

Hastane yetkilileri, Şerif Özakçil'in sağlık durumunun iyi olduğunu, 2 hafta içinde tabrcu edilebileceğini bildirdi.

Öte yandan, Enver Özdemir'in diğer böbreği ve karaciğerinin de İzmir'deki bir özel hastanede bekleyen kişilere nakledildiği öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler