YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de yıldırım 1 kişiyi yaraladı
İzmir'de yıldırım 1 kişiyi yaraladı
10 Haziran 2014 07:36
İzmir'de İZBAN Trafik İzleme Merkezi'ne yıldırım düşmesi sonucu 1 güvenlik görevlisi yaralanırken, tren seferleri durduruldu.

İzmir’de akşamüzeri şiddetli sağanak yağış başladı. Trafik kilitlenirken, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne çok sayıda ev ve iş yeri su baskınları ihbarı geldi. Aralıksız süren yağışların ardından açıklama yapan Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü yetkilileri, akşam 17.30 sıralarında başlayan ve yaklaşık bir saat boyunca etkili olan sağanakta Güzelyalı'ya 17, Gaziemir ilçesine 21,6, Bayındır ilçesine 20,9, Bornova ilçesine ise 16,5 kilogram yağış düştüğünü bildirdi.

Öte yandan, saat 19.00 sıralarında Alsancak Garı'nın yanındaki Devlet Demir Yolları 3. Bölge Müdürlüğü Tesisler Müdürlüğü içindeki İZBAN Trafik İzleme Merkezi'ne yıldırım düştü. Büyük bir gürültü ile çatıya düşen yıldırım korku yaratırken, İZBAN gişelerinde güvenlik görevlisi olan Serkan Atlas yıldırım çarpması sonucu yaralandı. Ambulansla Alsancak Devlet Hastanesi'ne kaldırılan güvenlik görevlisinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İZBAN hattındaki trenleri gözleyen merkez ve sinyalizasyon sistemi devre dışı kalırken, hat üzerinde sefer yapan trenler oldukları yerde kaldı. Yolda kalan trenler en yakın istasyona çekilirken, yolcular belediye otobüsleri ile aktarma merkezlerine gönderildi.
İZBAN yetkilileri, yıldırım düşmesi nedeniyle seferlerin iptal olduğunu, en kısa sürede arızanın giderileceğini ve seferlerin yeniden başlayacağını açıkladı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler