YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de uyuşturucu tacirlerine büyük darbe!
İzmir'de uyuşturucu tacirlerine büyük darbe!
22 Mart 2016 23:43
İzmir'in bazı semtlerinde narkotik operasyon yapıldı. Çiğli, Bayraklı ve Konak ilçelerinde operasyon yapan narkotik polisi, uyuşturucu tacirlerine baskın düzenledi. Operasyonda lastik içinde esrar bulundu, 4 kişi tutuklandı.

İzmir'in Çiğli, Bayraklı ve Konak ilçelerinde operasyon yapan narkotik polisi, uyuşturucu madde ticareti yaptığı ileri sürülen 10 kişi yakalandı. Gözaltına alınan 10 şüpheliden 4'ü tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İzmir genelinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve organizasyonların tespitine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında 3 ayrı operasyon düzenledi.

Bunlardan ilki, Konak ilçesi Basmane bölgesinde metruk bir binada H.K.(39), A.K.(42) ve F.Y.(18) isimli şahısların uyuşturucu madde sattığı bilgisinin alınması üzerine, Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla H.K., A.K. ve F.Y. isimli şahıslar yakalandı. A.K. isimli şahsın yapılan üst aramasında 2.30 gram esrar maddesi, metruk bina içerisinde yapılan aramada ise otomobil tekerleği içerisine gizlenmiş vaziyette 50 gram esrar maddesi ele geçirildi. H.K. ve A.K. alınan ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcılığından serbest bırakılırken F.Y. ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

HAPLAR ELE GEÇİRİLDİ

Narkotik ekibi, Bayraklı İlçesinde R.S.(31) ve Ö.S.(26) isimli şahısların uyuşturucu madde ticareti yaptıkları bilgisinin alması üzerine; yapılan operasyonla T.T.(22), Ö.S.(25), R.S. ve Suça Sürüklenen Çocuk S.K.(14) yakalandı. Ö.S. isimli şahısın yapılan üst aramasında 5 gram esrar maddesi, ikametlerinde yapılan aramada ise toplam 105 adet ecstasy hap ele geçirildi. Şahıslar ile ilgili yapılan incelemede R.S.'nin 8 ayrı suçtan arandığı tespit edildi. T.T., Ö.S. ve Suça Sürüklenen Çocuk S.K. alınan ifadelerinin ardından Cumhuriyet Savcılığından serbest kalırken Ö.S. ve R.S. isimli şahıslar ise çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

METRUK BİNAYA BASKIN

Narkotik polisleri son operasyonunu Çiğli ilçesinde bulunan bir parkta yaptı. B.D.(29) ve E.T.(27) isimli şahısların uyuşturucu madde ticareti yaptıkları ve metruk bir binada sakladıkları bilgisinin alınması üzerine; Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonla E.T. ve B.D. isimli şahıslar yakalandı. Şahısların üstlerinde ve metruk binada yapılan aramalarda toplam 150 gram esrar maddesi ele geçirildi. B.D. isimli şahıs alınan ifadesinin ardından Cumhuriyet Savcılığından serbest kalırken E.T. isimli şahıs ise çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

OKUL ÖNLERİNDE SIKI DENETİM

Ayrıca Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri yapılan bu operasyonlarla birlikte son 10 gün içerisinde uyuşturucu madde ticareti yapan şahıslara yönelik olarak 5'i okul önleri ve çevresi olmak üzere toplam 8 ayrı uygulama yaptı.

YeniAsır

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler