YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de sela okuyan cami müezzinini tartakladılar
FETÖ'nün darbe girişiminin yaşandığı gece Narlıdere ilçesinde sela okuyan müezzinin tartaklandığı anlar, caminin güvenlik kamerasına yansıdı
İzmir'de sela okuyan cami müezzinini tartakladılar
18 Temmuz 2016 / 06:30 Güncelleme: 18 Temmuz 2016 / 10:59

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin yaşandığı gece İzmir'in Narlıdere ilçesinde sela okuyan müezzin bazı kişilerce tartaklandı.

FETÖ mensubu askerlerce 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece gerçekleştirilen darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı meydanlara davetinin ardından Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in talimatıyla sela okuyan din görevlileri, yurt genelinde "Değerli vatandaşlarımız, Allah adına, devletimiz adına, milletimiz adına meydanlara çıkın. Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyun" ve "Milli iradeye sahip çıkmak adına vatanını seven tüm halkımızı herhangi bir taşkınlık yapmadan şehir meydanlarında toplanmaya davet ediyoruz." çağrısı yapmıştı.

Sela okunan bu camilerden İzmir'in Narlıdere ilçesindeki Kutlu Yalvaç Camisi'nin müezzini Mehmet Kuzgun, camiye gelen bazı kişilerce tartaklandı.

Kuzgun'un tartaklanma ve caminin giriş kapısının camlarının kırılma anı, güvenlik kamerasına yansıdı.

Önce kadın tartakladı

Caminin kamera kayıtlarına göre, 16 Temmuz'da saat 01.42'de caminin giriş kapısına ikisi kadın 3 kişi geliyor.

Kadınlardan biri, içeri girip müezzin Kuzgun'u tartaklarken, elindeki taşla da caminin camlarını kırıyor.

Bu sırada kadının arkasında bekleyen erkek de müezzin Kuzgun'a tokat atıyor. Kadın ile erkeğin sözlü saldırısına da maruz kalan müezzin, kolundan çekilerek camiden dışarı çıkarılıyor ve saldırı dışarıda da devam ediyor.

"Sela, Yunan işgali sırasında da okunmuştu"

Caminin imamı Nusret Cengiz, AA muhabirine, sadece görevini yapmaya çalışan mesai arkadaşına yapılan saldırı nedeniyle son derece üzgün olduğunu söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığının "sela" uygulamasının Türk milletinin şanlı tarihinde önemli bir yeri olduğuna vurgu yapan Cengiz, İzmir'in Yunan işgaline uğradığı sırada da camilerden sela okunarak insanların birlik ve beraberliğe çağrıldığını belirtti.

Olayla ilgili müezzin Mehmet Kuzgun'un polis merkezine giderek şikayetçi olduğunu ifade eden Cengiz, "(Mehmet Kuzgun) Selayı verdikten hemen sonra bu alçakça saldırıya maruz kaldı. Bu menfur saldırıyı yapan kişilerin siyasi görüşleri ne olursa olsun, Allah'ın evi olan camilerimize saldırı olması manidardır." dedi.

İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, müezzini tartaklayanların yakalanması için talimat verdi.

Narlıdere Emniyet Müdürlüğünce olayla ilgili başlatılan çalışmaların devam ettiği, saldırganların kimliğinin tespit edilmeye çalışıldığı belirtildi.

meydanlara sahne kurun millet tanısın,ihbar etsin.
 // hursit dilaver
hala bulamadılarsa bırakın bu alşam izmirde hiç ezan veya sela okunmasın. gerek yok.3 kişi nasıl bulunmaz yahu..o mahallede bu filmi seyyar sahnelerle yayınlayın. camide toplanan parayı da mükafat olarak vereceğiz deyin.bunlar zaten içki, fışkı parası için kendilerini bile ihbar ederledir ,deneyin görün. ama amfi tesisat parasını da mükafattan kesin.
hala bulunamaması hayret..bu kadar çok mu laikçisi var izmirin yahu.hadi kestane pazarı pandispanya hocasının mekanı.. ya gerisi.....
18 Temmuz 2016 Pazartesi 16:59
o camide bu gece de bol bol sela okunmalı.. cemaat de oturmasın.
 // hursit dilaver
her şeyi plise bırakmayın.polisin zaten başında çok iş var.bu kırmaları halk ve komşuları tvlerde görüp tanımışlardır.apartman apartman yöneticilerle konuşun,filmi,resmi gösterin.bunlar o mahallede.hatta cami hoparlörünün yönünün karşısındaki dairedelerdir.adam o keçi sakalını bugün kesmiştir.şimdi izmirde laikçi dayanışması yaparlar bunlar.ihtilal başarılsaydı,görecektim ben onların laikçiliğini,kemalistçiliğini,sela ezan düşmanlığını..cenazeleri değil namazla, alkışla bile kalkmazdı....
18 Temmuz 2016 Pazartesi 15:11
hemen bulunmalı bu yunan kırmaları..ya da pensilvanya milisleri
 // hursit dilaver
müezzinin dayak yemesi bir yana, içeri tekrar geldiklerinde ellerindeki taş vesaire ile mikrofon amfi tesisatını da parçalıyorlar.. bu yunan kırmalarını acilen bulun ve öncelikle kırdıkları camlar ile mikrofon tesisatının bedelini alın.zaten onlara bu parayı hemen fazlasıyla verecek yunan kırmaları çoktur....
18 Temmuz 2016 Pazartesi 14:22
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler