YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de otobüslerde kullanılan kartlar bitti
İzmir'de toplu ulaşım sisteminde kullanılan akıllı kart bayilerinde yolculara satılacak kart kalmadı.
İzmir'de otobüslerde kullanılan kartlar bitti
06 Eylül 2015 / 18:08 Güncelleme: 06 Eylül 2015 / 18:13

İzmir’de ESHOT Genel Müdürlüğü’nün toplu ulaşım elektronik ücret toplama sisteminde Ocak ayında yapılan ve mahkemelik olan ihalenin uzantısı olan sıkıntıların bir kısmı henüz çözülemedi.

KART BİTTİ

Haziran ayında eski firma Kentkart’dan sistemi devralan Kartek firması, Haziran ve Temmuz aylarında mevcut kentkarların otobüs, metro ve vapura binişti okunmasında yaşanan problemleri çözdü. Ancak, bu süreç yeni elektronik kartların hazırlanmasını geciktirdi. İzmirimkart adı verilecek olan kartın yazılımı henüz tamamlanmadı.

ESHOT, Haziran ayından itibaren yaşanan sorunlar sırasında arızalı olan veya yeni sistemi olmayan kartları değiştirdi. Stoktaki kentkartlar bu süreçte tükendi. Bayilerde satacak kart kalmadı. Ayrıca yeni şirkette İzmirimkart hazırlarını sürdürdüğü için bu kartın piyasa sürülmesi beklendi. Ancak, bayilere yeni kart almaya giden yolcular elleri boş dönmeye başlayınca sıkıntı başgösterdi. Yeni kart talepleri arttı.

YENİ KARTLAR BEKLENİYOR

ESHOT Genel Müdürlüğü yetkileleri Kartek’in kısa süre içinde yeni kartları hazırlamasını beklediklerini söyledi. Şirketin kartların yazılımı konusunda çalışmaları sürdürdüğü Eylül ayı sonuna kadar yeni kartların kullanılma sunulmasını beklediklerini belirtti.

sizin eseriniz
 // Keşanlı
Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır siz oy vermeye devam edin.
...
07 Eylül 2015 Pazartesi 07:27
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler