YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de mahsur kalan dağcılar Ödemiş'e ulaştırıldı
Bozdağ'da mahsur kalan ve arama kurtarma ekiplerinin çalışması sonucu ulaşılan 19 dağcı, İzmir'in Ödemiş ilçesine ulaştırıldı.
İzmir'de mahsur kalan dağcılar Ödemiş'e ulaştırıldı
09 Şubat 2015 / 05:00 Güncelleme: 09 Şubat 2015 / 09:21

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) ve Arama Kurtarma Derneğince (AKUT) sabaha karşı bulundukları yere ulaşılan dağcılardan bacağından yaralı olduğu belirtilen Şerif Aglıç, askeri helikopterle Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Diğer 18 dağcı ise ekiplerle birlikte dağdan inerek Ödemiş'e ulaştı. Bölgede bekletilen 112 Acil Servis ekiplerince sağlık kontrolünden geçirilen dağcılar, daha sonra aileleriyle bir araya geldi. Yorgun oldukları gözlenen dağcılar, dünden bu yana çok zor şartlarda hayatta kalmaya çalıştıklarını söyledi.

İzmir'in Ödemiş ilçesinde 19 dağcı, dün yoğun tipi nedeniyle Bozdağ'da mahsur kalmış, yaklaşık 15 saatlik çalışmanın ardından sabaha karşı bulundukları alana ulaşılmıştı. Aynı bölgede 2013 yılında da çığ düşmüş, bölgeye çıkan yollar uzun süre araç ve yaya trafiğine kapatılmıştı.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler