YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de 'M. Kemal Paşa' isyanı
İzmir’in Karşıyaka İlçesi’ndeki Mustafa Kemal Paşa Camii’nin 'M. Kemal Paşa Camii' yazılı ışıklı tabelasından baştakı 'M' harfinin sökülmesi tepki topladı.
İzmir'de 'M. Kemal Paşa' isyanı
29 Ekim 2013 / 06:45 Güncelleme: 29 Ekim 2013 / 10:02

Karşıyaka Çarşısı'nda bulunan Mustafa Kemal Paşa Camii tabelasında bulunan, 'Mustafa'nın kısaltması 'M' harfi ve nokta işareti, 10 gün önce yerinden söküldü.

Bu durum tepki çekerken, harfin tekrar yerine takılması için CHP, İşçi Partisi ve Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından imza kampanyası başlatıldı. Atatürk’ün adını taşıyan tek cami olduğu belirtilen Mustafa Kemal Paşa Camii’nin ışıklı tabelasından 'M' harfi ve nokta işaretini kimin söktüğünü bilmediklerini belirten Donanmacı Mahallesi Muhtarı İsmet Sarı, şöyle dedi:

"Bir sabah işe geldiğimizde sökülmüş olduğunu görüp, şaşırdık. M. Kemal Paşa Camii, Karşıyaka’nın simgeleri arasında yerini alıyor. 1956 yılında Adnan Menderes tarafından temeli atılan bir camiinin özellikle tabelasından 'M' harfinin neden söküldüğünü anlayamadık. M. Kemal Paşa Camii Derneği Başkanı Hamdi Karahafız ile görüştük. Hasta olduğu için uzun zamandır camiye gelemeyen Karahafız, tabelanın tamirat gördükten ve ışıklandırma çalışmalarından sonra geri takılacağını belirtti."

Karşıyakalı bazı kişiler ise harf sökmeyle başlayıp, caminin adının tamamen değiştirilmesinden endişe ettiklerini dile getirdi.

41381_5273_28102013_3.jpg

DHA

Yobazlarla işimiz olmaz, takın M harfini ! ! !
 // Mühr-ü Süleyman
emredersin komutanım, tamam tamam Cevdet Gökseven abi, sakin ol !
(şşşt.. sakın üstüne gitmeyin arkadaşlar, doktorunun ricası, yardımcı olalım lütfen) VATAN HEPİMİZİN ama o hala babasının sanıyor,... yazık !...
29 Ekim 2013 Salı 11:01
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler