YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de köprü iskelesinde çökme meydana geldi
İzmir'de köprü iskelesinde çökme meydana geldi
04 Ağustos 2015 21:30
İzmir çevre yolunun Menemen kesimindeki köprü iskelesinin çökmesi sonucu enkaz altında kalan bazı işçilerin çıkarılması için çalışma başlatıldı.

İzmir çevre yolunun Menemen kesimindeki köprü iskelesinin çökmesi sonucu enkaz altında kalarak yaşamını yitiren işçilerden birinin kimliği belirlendi.  

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, AFAD, İzmir Büyükşehir Belediyesi AKS ve AKUT ekiplerinin enkaz altından cesedini çıkardığı kişinin İbrahim Yurt (41) olduğu tespit edildi.

Enkaz altındaki 3 işçinin kimlik tespit çalışmaları da sürüyor.

İzmir çevre yolunun Koyundere mevkisinde inşaatı süren köprünün iskelesi harç dökülmesi sırasında çökmüş, 4 işçi enkaz altında kalmış, bir işçinin cesedi çıkarılmıştı.

Olayla ilgili soruşturma açıldı

Öte yandan, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, İzmir çevre yolunun Menemen kesimindeki köprü iskelesinin çökmesi sonucu 4 işçinin enkaz altında kalmasıyla ilgili soruşturma açıldığını bildirdi.

Balbay, olay yerinde inceleme yaptıktan ve yetkililerden bilgi aldıktan sonra gazetecilere açıklamasında, şantiyede 90 işçinin çalıştığını, çöken iskelenin olduğu yerde ise 20 işçinin görevli olduğunu belirtti.

Dokuz işçinin dökümden sorumlu bulunduğunu, 5 işçinin öğle yemeğine gittiğini ifade eden Balbay, "5 işçi yemeğe gittikleri için kazadan kurtulmuş durumda. Bu çöken iskelede 150 tonluk bir yük var. 4 işçimizin üzerine 150 tonluk bir yük çökmüş" dedi.

Aynı iskelede art arda 7 dökümün yapıldığını, metal yorgunluğunun olduğunu savunan Balbay, bu kazanın son olması temennisinde bulundu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler