YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de hükümlülere belediye işçiliği fırsatı
İzmir'de hükümlülere belediye işçiliği fırsatı
03 Ocak 2016 11:02
İzmir'de, denetimli serbestlikten yararlanan ve kamu yararına çalışma cezası bulunan hükümlülerin Karşıyaka Belediyesi bünyesinde çeşitli işlerde çalışabilmesi için protokol imzalanacağı belirtildi.

Karşıyaka Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye ve Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü çalışma kapsamında, savcılık tarafından belirlenen mahkumlar, belediye tarafından verilen mesleki eğitim, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyet olanaklarından ücretsiz faydalanacak, meslek edinme fırsatı yakalayacak.

Kursları başarıyla tamamlayanlar için istihdam imkanı sağlanacak ve ihtiyaç sahibi hükümlülere ayni ve nakdi yardım verilecek. Belediyenin gerçekleştireceği şehir içi ve şehir dışı geziler de projeden faydalanan mahkumlara ücretsiz olacak.

Denetimli serbestlikten faydalanan ve kamu kurumlarında çalışma cezası bulunan hükümlüler, ihtiyaca göre belediyenin Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri gibi uygun birimlerinde çalışabilecek.

Hükümlünün çalıştığı süreler içinde denetimini ve takibini ise Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü yapacak. Protokol ilk etapta 3 yıl sürecek ve daha sonra uzatılabilecek.

 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler