YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de Geri Gönderme Merkezi'nde yangın
İzmir'de Geri Gönderme Merkezi'nde yangın
23 Ekim 2014 06:50
İzmir'de kaçakların götürüldüğü İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğüne bağlı Geri Gönderme Merkezi'nde, dışarı çıkmalarına izin verilmeyen kaçaklar 2 koğuşu ateşe verdi

Alınan bilgiye göre, Bornova ilçesine bağlı Pınarbaşı Mahallesi'ndeki merkezde kalan kaçaklar, dışarı çıkmalarına izin verilmemesi üzerine iki koğuştaki yatakları yakarak yangın çıkardı.

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi ile Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) ve çevik kuvvet sevk edildi. Kaçaklar tahliye edildi ve itfaiye ekipleri alevlere müdahale etti. Bu sırada kaçmaya çalışan 3 kaçak göçmen çevrede güvenlik önlemi alan polis ekipleri tarafından yakalandı. Yaklaşık 180 kişinin kaldığı merkezdeki yangının, dışarı çıkmalarına izin verilmeyen Afgan asıllı bir grup tarafından çıkarıldığı belirtildi.  

Merkezde, aynı grup tarafından 9 Ekim^de yine yangın çıkarılmış ve dumandan etkilenen 6 kişi çeşitle hastanelerde tedavi edilmişti.

İzmir Valisi Mustafa Toprak, yaptığı açıklamada, merkezin 260 kişi kapasiteli olduğunu, ülkeye yasa dışı yollarla giren kaçakların ülkelerine veya gitmek istedikleri üçüncü ülkeye gönderilinceye kadar burada tutulduğunu söylemişti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler