YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de faciaya kıl payı
İzmir'de faciaya kıl payı
17 Şubat 2010 21:31
İzmir'de freni boşalan belediye otobüsü apartmana çarptı: 18 yaralı

İzmir'de freni boşalan belediye otobüsünün üç katlı ahşap binaya çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 18 kişi yaralandı. Otobüsün çarptığı üç katlı binada kimsenin bulunmaması faciayı önledi.
 

Bayraklı ilçesinde freni boşalan İZULAŞ yolcu otobüsü, içinde kimsenin oturmadığı ve SİT kapmasında bulunan tarihi eve çarptı. Kaza sonucunda otobüsteki 18 kişi yaralandı. İddialara göre, Cengizhan-Yeşilyurt hattında çalışan Osman Yener (48) yönetimindeki 35 DPP 56 plakalı İZULAŞ otobüsü, 1610 Sokak'tan aşağıya inerken frenlerinin boşalması sonucu kontrolden çıkarak kimsenin oturmadığı eski tarihi binaya çarptı.
 

Kazada; sürücü Osman Yener (48) ile otobüste bulunan yolcular Özlem Gül Biçer (8) annesi Hatice Biçer (32), Volkan Civelek (16), Muazzez Civelek (38), Turan Kalkan (72), Songül Toker (38), Can Duman (38), Hatun Kiraz (39), Şükran Topal (44), Nazmiye Davulcu (59), Fatma Özdin (43) Fatma İbrahimoğlu (36), Eyüp Kurt (57), Erkan Akpınar (31), Esma Toprakçı (54), Sezgin Yıldız (9), Aydoğan İbrahimoğlu (4) olmak üzere toplam 18 kişi yaralandı.
 

Kazada yaralananlar, olay yerine gelen ambulanslarla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Yenişehir Devlet, Bornova Trafik ve Karşıyaka Devlet Hastanelerinde tedavi altına alındı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.
 

1 Haziran 2007 tarihinde kazanın benzerinin yaşandığını; o zamanda 16 kişinin yaralandığını ifade eden Fuat Edip Baksi Mahalle Muhtarı Necdet Süvarioğlu, "Bu eski binalara belediyeden bir çözüm bulması için defalarca başvurduk. Ama çözüm bulunmayınca sonuç böyle oldu." diye konuştu.
 Olay yerine gelen Bayraklı Kaymakamı Kaan Peker, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ kazayla ilgili bilgi alarak incelemeler yaptı.
 

Bayraklı'da bu tür yapıların çok sayıda olduğunu ve kentsel dönüşüm projesiyle sadece Bayraklı'nın değil tüm İzmir'in çehresinin değişeceğini belirten Hasan Karabağ, "Biz bu bina sit kapsamında olduğu için çevresini herhangi bir olumsuz duruma karşı tel örgülerle çevirdik. Eğer etrafı tellerle çevrilmese daha büyük bir faci yaşanabilirdi." diye konuştu.
CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler