YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de doğal gaz bomba gibi patladı
Buca ilçesindeki bir apartmanın zemin katındaki dairede meydana gelen patlamada yaralanların sayısı 5'e yükseldi.
İzmir'de doğal gaz bomba gibi patladı
07 Aralık 2013 / 00:01 Güncelleme: 07 Aralık 2013 / 10:02

Şirinyer semti İşçievleri mahallesi 365 Sokak'taki bir apartmanın zemin katındaki dairede meydana gelen patlama sonucunda Ceyda İnal, Fatih İnal, Ayaz İnal ile Nazmi Barış ve Furkan Barış yaralandı.

Ceyda ile Fatih İnal, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, Ayaz İnal, Behçet Uz Çocuk Hastanesi'ne Nazmi ve Furkan Barış ise Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Nazmi ile Furkan Barış'ın patlama sonrasında gazdan etkilendiği için hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

Çevre evlerde hasar büyük

Patlamanın meydana geldiği evde büyük hasar oluşurken, evden fırlayan bazı parçalar ise çevredeki dairelere kadar ulaştı. Bir odun parçası ise patlamanın meydana geldiği apartmanın alt sokağındaki bir binanın dördüncü katındaki klima motoruna isabet etti.

Bir su damacanasının parçalarının evlerine düştüğünü anlatan Dilek Erişilmez, büyük bir patlama sesi duyduklarını, evinin kapısının zarar görmesi nedeniyle sıkıştığını, yatak odasına giren parçaların uyuyan annesine isabet etmemesinin büyük şans olduğunu dile getirdi.

İzmirgaz Genel Müdürü Burçin Yandımata ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, üzüntü verici bir patlama yaşandığını, olayın ardından ekiplerin bölgede inceleme yaptığını anlattı. Yandımata, "Patlamanın yüzde 100 doğalgazdan kaynaklı olduğunu söylemek doğru değil. Şu anda böyle bir emareye ulaşamadık. Dedektörlerle bölgede arama yapıldı, herhangi bir gaz sızıntısına rastlanılmadı. İtfaiye ve polis ekipleri patlamanın sebebini araştırıyorlar. Kesin sonuç o zaman ortaya çıkar" diye konuştu.

Buca ilçesi Şirinyer semti İşçievleri mahallesi 365 sokak numara 26'daki apartmanın zemin katındaki dairede patlama meydana gelmişti.

 

AA

Etiketler: , , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler