YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de CHP'li kadınlar gazeteciye saldırdı
İzmir'de CHP'li kadınlar, fotoğraf çeken DHA Muhabiri Elif Demirci'ye sözlü şiddetle bulundu, fotoğrafları silindi.
İzmir'de CHP'li kadınlar gazeteciye saldırdı
08 Kasım 2015 / 22:29 Güncelleme: 08 Kasım 2015 / 22:33

Doğan Haber Ajansı'nın geçtiği habere göre; İzmir'in Balçova İlçesi Çetin Emeç Mahallesi'nde yapılan delege seçimlerinde eski İlçe Yönetim Kurulu Murat Sönmez, mevcut listeye karşı boş liste çıkardı. Sönmez, "Mahalle delegeleri Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya tarafından belirlendi. Bu dayatmaya karşı demokratik tepkimizi göstermek için boş liste ile seçime girmek istedik ancak oy kullandırılmadı" dedi.

CHP'Lİ KADINLARDAN GAZETECİYE SALDIRI

Delege seçimini izlemek için olay yerine giden DHA muhabiri Elif Demirci, sandık başında fotoğraf çekerken partili bir kadının fiziki müdahalesine maruz kaldı. Bir kadın partili fotoğraf çekerken Demirci'nin sağ bileğini tutup çekmesini engelledi ve kimliğini göstermesini istedi.

CHP'LİLERİN HAKARETLERİ DEVAM ETTİ

Demirci, basın kartını gösterdikten sonra da sözlü şiddet devam etti. Partili kadın, Demirci'ye "Çık dışarı orada hesaplaşacağız" dedi. Aralarında Balçova Belediye Meclis Üyesi Remziye Yüksel'in de bulunduğu kadınlar gazetecinin üzerine yürüdü. Damar, yaklaşık 50 kişinin kuyrukta sıra beklediği ortamda gazeteciye "AKP'li misin, bizi bölmeye mi geldin?" diyerek, ağır hakaretlerde bulundu.

FOTOĞRAFLARI SİLDİRDİLER

Demirci, olay yerinden uzaklaşırken etrafını saran partililer makinesinden oy kullanma fotoğraflarını sildirdi. O sırada aynı partili kadın "Seni parçalayacağım" diye bağırarak Demirci'nin üzerine doğru koşarken kadın partililer tarafından belinden tutularak durduruldu.

LİNÇ EDİLME TEHLİKESİ

Demirci, linç edilme tehlikesine karşı Balçova Karakolu'nda görevli bir polis tarafından karakola götürüldü.

DHA SALDIRIYI GÖRMEZDEN GELDİ

Doğan Haber Ajansı'nın ise muhabirine yapılan saldırıyı görmezden gelip, haberi, "CHP'de parti içi yarış gergin başladı" manşetiyle görmesi ile dikkat çekti.

Saldırıya uğrayan Elif Demirci;

1-20151108222916.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler