YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de AK Parti binası önünde patlama
İzmir'de AK Parti binası önünde patlama
26 Temmuz 2015 12:08
AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı binası önünde ses bombası patladı.

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanlığı binasının önünde ses bombası patladı.

Alınan ilk bilgilere göre, akşam saatlerinde Girne Caddesi'ndeki ilçe başkanlığı binasının otopark girişi bölümünde patlama sesi duyuldu.  

Patlamaya ses bombasının neden olduğu öğrenilirken, binada maddi hasar oluştu. Polis ekipleri, patlamanın ardından bölgedeki incelemesini sürdürüyor.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, AA muhabirine yaptığı açıklamada, patlamada parti binası ve bina önündeki araçta hasar oluştuğunu kaydetti.

Olayda ölen ya da yaralanan olmadığını bildiren Bülent Delican, patlamayla ilgili AK Parti Genel Merkezi'ne de bilgi verdiğini ifade etti. 

Patlamadan, Türkiye'nin birliğine ve bütünlüğüne kastedenlerin sorumlu olduğunu vurgulayan Delican, "Biz, AK Parti teşkilatları olarak dimdik ayaktayız" diye konuştu. 

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli de saldırıyı kınayarak, "Kimsenin Türkiye'nin huzurunu bozmasına izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bina daha önce de yakılmıştı

AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Abdullah Mertoğlu, ilçe başkanlığı binası önündeki ses bombası patlamasına ilişkin, "Daha önce de ilçe binamız yakılmıştı. Biz vakur duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz" dedi. 

Girne Caddesi'ndeki parti bürosunun da yer aldığı binanın otopark girişinde meydana gelen patlama sonrası AK Parti'nin il ve ilçe teşkilatlarının yöneticileri olay yerine geldi.

Abdullah Mertoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Ses bombası deniliyor ama muhtemelen parça tesirli bomba da olabilir. Biz bu tür olayları tasvip etmiyoruz. Daha önce de ilçe binamız yakılmıştı. Biz vakur duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz" diye konuştu. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler