YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İzmir'de 4 ceset bulundu
İzmir'de 4 ceset bulundu
21 Eylül 2011 17:16
İzmir'in Seferihisar sahilinde denizde bulunan ceset sayısı 4'e çıktı.

Alınan bilgiye göre, Doğanbey Körfezi Sakızlık mevkisi sahilinde vatandaşların ihbarı üzerine İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin yaptığı araştırmada denizde bulunan ceset sayısı 4'e çıktı.

Ekipler, Özürlüler Kampı yakınında bir erkek cesedini daha buldu.

Cesetler, otopsi incelemesi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Cesetlerin yasa dışı geçiş yapan kaçaklara ait olabileceği ve bulundukları teknenin batmış olabileceği ihtimali nedeniyle Sahil Güvenlik Ege Bölge Deniz Komutanlığına bağlı bot ve helikopter, kıyı açıklarında arama çalışmasına devam ediyor.

Botta bulunan ekipler denizde ölen kişilere ait olduğu tahmin edilen bir çanta buldu ve jandarma ekiplerine teslim etti.

AA muhabirinin görüştüğü olayın görgü tanıklarından Vahit Uçar, açık denizde su yüzüne vurmuş cesetleri görüp ihbar etmesi üzerine jandarma ekiplerinin olay yerine gelerek kendisinin botuyla denize açıldığını ve denizden ilk etapta üç cesedi kıyıya çektiklerini belirtti.

4'üncü cesedin daha sonra bulunduğunu belirten Uçar, ''Ölenlerden üçü 35-40, biri ise 18 yaşlarında. Ölenlerin görünüş itibarıyla Türk olmadığı anlaşılıyor. Dün gece yaşanan fırtına nedeniyle bindikleri teknenin battığını düşünüyoruz. Yüzebilmek için giysilerini çıkarmışlar ama kendilerini kurtaramamışlar'' dedi.

Yapılan incelemede cesetlerin tahminen 1 günlük olabileceğinin saptandığı öğrenildi.

Sahil Güvenlik ekiplerinin hava kararana kadar arama çalışmalarını sürdüreceği belirtildi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler